zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Teledysk do "Chrystus nie zawiódł" St. Omer

1.12.2020 09:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil St. Omer na Facebooku

Opublikowano wideoklip do "Chrystus nie zawiódł" grupy St. Omer. Utwór pochodzi z drugiego albumu krakowskiej kapeli. "Higiena umysłu" ma się ukazać w grudniu 2020 roku nakładem MTJ.

Wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, lider zespołu Para Wino, poznał gitarzystę Pawła "Hofmanna" Ciepałę i perkusistę Krzyśka "Noska" Ossowskiego z grupy Dziarwa w lutym 2019 roku, przy okazji wspólnego koncertu obu formacji. Wkrótce potem trzej punkowi muzycy postanowili stworzyć nową kapelę. Nazwę wzięli od francuskiego miasta Saint-Omer. Próby odbywali z tymczasowym saksonistą. Pod koniec lipcowej sesji nagraniowej do grupy dołączył ściągnięty na to stanowisko przez wokalistę Dominik "Domino" Gałązka, mający w życiorysie współpracę m.in. z Kryzysem. Album, zatytułowany po prostu "St. Omer", ukazał się nakładem wytwórni MTJ, z którą zespół związał się na początku października 2019 roku.

Obecnie w skład grupy wchodzą: wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, gitarzysta Paweł "Hofmann" Ciepała, perkusista Krzysztof "Nosek" Ossowski i saksofonista Marcin "Ganio" Gańko. W lipcu 2020 roku zespół poinformował, że przygotowuje nowy materiał. Sesja nagraniowa odbywała się w dwóch studiach, we wrześniu i październiku.

W 2021 roku St. Omer zamierza zagrać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku, na drugiej edycji "Rocka nad Legą". Festiwal ma się odbyć w dniach 6 i 7 sierpnia. Potwierdzono również udział m.in. formacji Molly Malone's, Kto Nie Kocha Pieszczocha, The Corpse, Criminal Tango, Prawda, Bunkier i Mister X.

Tagi: St. Omer
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Teledysk do "Chrystus nie zawiódł" St. Omer
Lf5tpr (gość, IP: 94.246.170.*), 2020-12-03 01:56:10 | odpowiedz | zgłoś
Super, tylko za mało trąbek.