zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Painted Shield opublikował teledysk do "Knife Fight"

2.12.2020 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Painted Shield na Facebooku

Formacja Painted Shield zaprezentowała wideoklip do utworu "Knife Fight". Kompozycja pochodzi z debiutanckiego albumu grupy, zatytułowanego po prostu "Painted Shield". Długograj ukazał się 27 listopada 2020 roku nakładem Loosegroove Records.

Gitarzysta Stone Gossard z zespołu Pearl Jam i folkowy piosenkarz Mason Jennings poznali się i wydali pierwsze wspólne nagrania w 2014 roku. Utwory na singiel "Knife Fight / Caught in a Mess", sygnowany Mason & Stone, duet zarejestrował z perkusistą Joshem Freese'em i basistą Jeffem Fielderem. Po kilku latach projekt został reaktywowany jako Painted Shield.

Materiał na album Stone Gossard i Mason Jennings napisali razem z perkusistą sesyjnym Mattem Chamberlainem, który w 1991 roku współpracował z gitarzystą jako członek Pearl Jam. Jako ostatnia do projektu dołączyła grająca na klawiszach piosenkarka Brittany Davis. Ponadto do utworu "On The Level" swoje partie zarejestrowali basista Jeff Ament i gitarzysta Mike McCready - obaj również z Pearl Jam. Miksami albumu zajął się John Congleton.

Lista utworów:

1. Orphan Ghost
2. Time Machine
3. Knife Fight
4. Ten Years from Now
5. On the Level
6. I Am Your Country
7. Evil Winds
8. Painted Shield
9. Raven

Długograj promowany był wideoklipami do "I Am Your Country", "Time Machine", "Ten Years from Now" i "On the Level".

Komentarze
Dodaj komentarz »