zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

Sólstafir i Anna von Hausswolff na "Mystic Festival 2021"

9.12.2020 20:15  autor: Verghityax, źródło: Mystic Production

Do składu "Mystic Festival 2021" dołączyli: Sólstafir, Anna von Hausswolff, Imperial Triumphant, Arabrot, Bleed from Within, (Dolch), Nightrun87 i Favorit89. Tym samym skład festiwalu został zamknięty. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 4 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Sólstafir, Wrocław 10.05.2019, fot. Verghityax
Sólstafir, Wrocław 10.05.2019, fot. Verghityax

Sólstafir promować będzie swój ostatni longplay studyjny, pt. "Endless Twilight of Codependent Love". Trafił on do sprzedaży 6 listopada 2020 roku za sprawą Season of Mist. Sesja nagraniowa rozpoczęła się pod koniec lutego 2019 roku muzycy Sólstafir w "Sundlaugin Studio". Do produkcji zaangażowany został Birgir Jón Birgisson. Na okładce wykorzystano akwarelę wykonaną przez Johanna Baptista Zweckera w 1864 roku.

Anna von Hausswolff przyjedzie ze swoim piątym albumem studyjnym, pt. "All Thoughts Fly". Jego premiera miała miejsce 25 września 2020 roku za sprawą Southern Lord. Na płycie znalazło się siedem kompozycji, które powstały w "Orgryte New Church". W sesji nagraniowej wykorzystano replikę siedemnastowiecznych organów. Masteringiem zajął się Hans Olsson w "Svenska Grammofonstudion".

Amerykańska formacja Imperial Triumphant ogrywa obecnie swój czwarty longplay studyjny, pt. "Alphaville". Wydawnictwo ukazało się 31 lipca 2020 roku za sprawą Century Media Records. Na zawartość płyty składa się dziewięć kompozycji, w tym dwa covery: "Experiment" Voivod i "Happy Home" The Residents. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Tomas Haake z Meshuggah i Phlegeton z Wormed. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

Norweski Arabrot przyjedzie ze swoim ósmym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Who Do You Love". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 7 września 2018 roku za sprawą Pelagic Records. Na potrzeby "Who Do You Love" Kjetil Nernes przygotował dziesięć kompozycji. Po uporaniu się z agresywną formą raka muzyk wyruszył w 2016 roku w trasę po Wielkiej Brytanii, co wieczór grając w innym miejscu z lokalnymi artystami. Spotkania te stanowiły inspirację do powstania nowego materiału. "Who Do You Love" został częściowo zarejestrowany w opuszczonym kościele, w którym Kjetil mieszka wraz z żoną Karin Park, zawodową wokalistką i pianistką. Pozostałe ścieżki nagrano w "Electrical Audio" w Chicago pod okiem Grega Normana.

Wcześniej swój udział w "Mystic Festival 2021" potwierdzili: Judas Priest, Mercyful Fate, Gojira, Killing Joke, Mayhem, Mastodon, Katatonia, Obituary, Heilung, Mgła, Vader, Oranssi Pazuzu, Baroness, Kvelertak, The Hu, Igorrr, reaktywowany The Stubs, Code Orange, Blindead, Azarath, Medico Peste, Gold, Mortiis, Lindy-Fay Hella, Materia, Dopelord, Spaceslug, Rosk, Major Kong, Fleshworld, Taraban, Red Scalp, Stay Nowhere, Only Sons, Witchcraft, Truchło Strzygi, Baest, Infected Rain, Okkultokrati, The Picturebooks, The Vintage Caravan, Alien Weaponry, Twin Temple, Raging Speedhorn, Dead Lord, 1914, Maggot Heart, Proscription, Hangman's Chair, Irfan, (0), Deluge, OvO, Neon Haze, Tester Gier, Czerń, Konvent, Dwaal, Grift i Motanka.

Wszystkie karnety dwudniowe zakupione na rok 2020 zachowują ważność i zapewniają wstęp na całość festiwalu w 2021 roku.

Bilety jednodniowe z 2020 roku będą ważne w dowolnym, wybranym przez posiadacza biletu dniu w 2021 roku. Będzie można je również rozszerzyć do karnetu trzydniowego, dopłacając 200 zł.

Karnety na "Mystic Festival 2021" nabyć można za kwotę 479 zł do wyczerpania limitowanej puli. Karnety VIP kosztują 799 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »