zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 kwietnia 2021

Teledysk do "Sanaton maa" Korpiklaani

18.12.2020 12:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Korpiklaani na Facebooku

Folkmetalowa grupa Korpiklaani pokazała trzeci teledysk promujący jej jedenasty album. Podobnie jak dwa poprzednie, klip do "Sanaton maa" wyreżyserował Markku Kirves. Nuclear Blast Records wyda album "Jylha" 5 lutego 2021 roku, na płytach winylowych - czarnych, a w limitowanym nakładzie też zielonych - oraz kompaktowych.

Wokalista i gitarzysta Jonne Jarvela współtworzył w latach 1993-1997 folkowy Shamaani Duo. Tandem wydał jeden album. Po jego rozpadzie Jonne Jarvela utworzył bazujący na dorobku Shamaani Duo folkmetalowy zespół Shaman. Nowa kapela nagrała dwa długograje, po czym w 2003 roku przekształciła się w Korpiklaani, z w większości nowym składem. Zmianie tej towarzyszyła m.in. rezygnacja z tekstów w języku północnosaamskim na rzecz fińskiego i angielskiego. Korpiklaani szybko stał się jednym z czołowych wykonawców folk metalu z Finlandii. Wydał dotychczas dziesięć albumów studyjnych, z których ostatni, "Kulkija", ukazał się 7 września 2018 roku.

W grudniu 2019 roku perkusistę Mattiego "Matsona" Johanssona oficjalnie zastąpił Samuli Mikkonen, który grał już z zespołem na koncertach oraz w części utworów na "Kulkija". Resztę składu stanowią Jonne Jarvela, gitarzysta Kalle "Cane" Savijarvi, basista Jarkko Aaltonen, akordeonista Sami Perttula i skrzypek Tuomas Rounakari.

W połowie marca 2020 roku Korpiklaani poinformował, że przystąpił do preprodukcji swojego jedenastego albumu. Na początku czerwca materiał na "Jylha" był już nagrany, a miesiąc później ukończony został mastering. W procesie grupę wspomogli Svante Forsback z "Chartmakers" i Janne Saksa z "Sound Supreme Studios".

Lista utworów:

1. Verikoira
2. Niemi
3. Levaluhta
4. Mylly
5. Tuuleton
6. Sanaton maa
7. Kiuru
8. Miero
9. Pohja
10. Huolettomat
11. Anolan aukeat
12. Pidot
13. Juuret

Według Samiego Perttuli, utwór "Sanaton maa" miał być nawiązaniem do metalu z lat 80., z domieszką folku.

Poprzednimi pokazanymi przez zespół teledyskami promującymi album "Jylha" były "Levaluhta" i "Mylly".

Tagi: Korpiklaani
Komentarze
Dodaj komentarz »