zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Ringo Starr z gośćmi zaprezentował "Here's to the Nights"

23.12.2020 12:35  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ringo Starra na Facebooku

Dawny członek The Beatles, Ringo Starr, pokazał wideoklip do nagranego m.in. z Paulem McCartneyem, Dave'em Grohlem, Lennym Kravitzem i Sheryl Crow utworu "Here's to the Nights". Kompozycja pochodzi z minialbumu "Zoom In", którego premiera, nakładem wytwórni Roccabella, zaplanowana jest na 19 marca 2021 roku.

Ringo Starr rozpoczął karierę muzyczną w 1957 roku. Pięć lat później dołączył do The Beatles. Po rozpadzie zespołu, w 1970 roku wydał swój pierwszy album solowy. Jego ostatni - dwudziesty studyjny długograj, zatytułowany "What's My Name", ukazał się w październiku 2019 roku.

Na "Zoom In" złoży się pięć nowych utworów trwających razem niespełna dwadzieścia minut. Materiał na minialbum Ringo Starr zarejestrował od kwietnia do października 2020 roku w swoim studiu. Jako współautorzy piosenek współpracowali z nim Jeff Zobar, Sam Hollander, Bruce Sugar, Steve Lukather i Joseph Williams. W utworze "Here's to the Nights" jako goście wystąpili Paul McCartney, Sheryl Crow, Joe Walsh, Chris Stapleton, Jenny Lewis, Ben Harper, Corinne Bailey Rae, Lenny Kravitz, Dave Grohl, Yola, Eric Burton, Finneas i Steve Lukather. W "Zoom In Zoom Out" na gitarze zagrał Robby Krieger.

Lista utworów:

1. Here's to the Nights
2. Zoom In Zoom Out
3. Teach Me to Tango
4. Waiting for the Tide to Turn
5. Not Enough Love in the World

Tagi: Ringo Starr
Komentarze
Dodaj komentarz »