zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 grudnia 2021

"Rock Around the Clock" w wykonaniu Ringo Starra

25.10.2021 13:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ringo Starra na Facebooku

W ramach promocji minialbumu "Change the World", Ringo Starr opublikował nakręcony w studiu "Roccabella West" teledysk do swojego wykonania "Rock Around the Clock" - utworu spopularyzowanego przez formację Bill Haley & His Comets. W klipie zaprezentowali się m.in. gitarzysta Joe Walsh i kontrabasista Nathan East. Minialbum ukazał się 24 września 2021 roku w formie cyfrowej, na płytach kompaktowych i na kasetach magnetofonowych, a 19 listopada wydany zostanie na 10-calowych krążkach winylowych.

Ringo Starr rozpoczął karierę muzyczną w 1957 roku. Pięć lat później dołączył do The Beatles. Po rozpadzie zespołu, w 1970 roku wydał swój pierwszy album solowy. Jego ostatni - dwudziesty studyjny długograj, zatytułowany "What's My Name", miał premierę w październiku 2019 roku. Przedostatnim minialbumem w dorobku muzyka jest wydany 19 marca 2021 roku "Zoom In".

Sesja nagraniowa "Change the World" odbyła się w studiu "Roccabella West". Jako goście udział wzięli w niej m.in. Steve Lukather i Linda Perry. Produkcją zajął się Ringo Starr. Miksy wykonał Bruce Sugar, a mastering, w "Lurssen Mastering" - Gavin Lurssen. Autorem okładki jest Scott Richie.

Lista utworów:

1. Let's Change the World
2. Just That Way
3. Coming Undone
4. Rock Around the Clock

Tagi: Ringo Starr
Komentarze
Dodaj komentarz »