zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Magnus Karlsson przygotował metalową operę

24.12.2020 16:37  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Frontiers Music Srl i Magnusa Karlssona na Facebooku

Wytwórnia Frontiers Music srl zapowiedziała na 12 marca 2021 roku premierę albumu "Heart Healer: The Metal Opera by Magnus Karlsson". Wśród siedmiu wokalistek, które współpracowały z Magnusem Karlssonem przy jego nowym projekcie, znalazły się Anette Olzon i Adrienne Cowan.

Szwedzki multiinstrumentalista, kompozytor i producent Magnus Karlsson znany jest ze współpracy z wieloma wykonawcami, w tym, głównie jako gitarzysta, z Primal Fear i z duetem Allen/Lande. Dowodzi też własnym projektem Free Fall, w którym gra na wszystkich instrumentach oprócz perkusji, a partiami wokalnymi dzieli się z zaproszonymi gośćmi - ostatni album formacji, zatytułowany "We Are the Night", ukazał się 12 czerwca 2020 roku nakładem Frontiers Music srl.

Przy metalowej operze "Heart Healer" z twórcą współpracowało siedem wokalistek: Adrienne Cowan z Seven Spires, Ailyn z Her Chariot Awaits, Netta Laurenne ze Smackbound, Youmna Jreissati z Ostury, Noora Louhimo z Battle Beast, Margarita Monet z Edge of Paradise oraz Anette Olzon udzielająca się w ostatnich latach m.in. w projektach The Dark Element i Allen/Olzon.

Lista utworów:

1. Awake
2. Come Out of the Shadows
3. Who Can Stand All Alone
4. Back to Life
5. Into the Unknown
6. When the Fire Burns Out
7. Evil's Around the Corner
8. Mesmerized
9. Weaker
10. This Is Not the End

Pierwszy singiel zapowiedziany został na 25 stycznia 2021 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »