zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 października 2021

"Into the Unknown" z "Heart Healer" Magnusa Karlssona

27.01.2021 16:27  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Frontiers Music Srl na YouTube

Zaprezentowano wyreżyserowany przez Marcusa Stridsberga wideoklip do "Into the Unknown". Kompozycja pochodzi z metalowej opery Magnusa Karlssona zatytułowanej "Heart Healer". Jako wokalistka w nagraniu wzięła udział Noora Louhimo z zespołu Battle Beast. Album ukaże się 12 marca 2021 roku nakładem Frontiers Music srl.

Szwedzki multiinstrumentalista, kompozytor i producent Magnus Karlsson znany jest ze współpracy z wieloma wykonawcami, w tym, głównie jako gitarzysta, z Primal Fear i z duetem Allen/Lande. Dowodzi też własnym projektem Free Fall, w którym gra na wszystkich instrumentach oprócz perkusji, a partiami wokalnymi dzieli się z zaproszonymi gośćmi - ostatni album formacji, zatytułowany "We Are the Night", ukazał się 12 czerwca 2020 roku nakładem Frontiers Music srl.

Przy metalowej operze "Heart Healer" z twórcą współpracowało siedem wokalistek: Adrienne Cowan z Seven Spires, Ailyn z Her Chariot Awaits, Netta Laurenne ze Smackbound, Youmna Jreissati z Ostury, Noora Louhimo z Battle Beast, Margarita Monet z Edge of Paradise oraz Anette Olzon udzielająca się w ostatnich latach m.in. w projektach The Dark Element i Allen/Olzon. W nagraniach wzięli udział również: perkusista Anders Kollerfors, wiolonczelista Daniel Tengberg i skrzypaczka Erika Savstrom Engman. Magnus Karlsson - jako instrumentalista - pełnił obowiązki gitarzysty, basisty i klawiszowca.

Zgodnie z opisem przedstawionym przez wytwórnię, Adrienne Cowan wciela się w metalowej operze w tytułową postać, która "budzi się bez pamięci i nie wie, kim jest. Wkrótce odkrywa, że potrafi uzdrawiać ludzi samym dotknięciem ręki, ale za każdym razem, gdy to robi, staje się słabsza. W trakcie podróży w poszukiwaniu, kim jest w rzeczywistości, poznaje nowe postacie, które chcą jej pomóc, które chcą jej pomocy i które się jej boją i zaczynają na nią polować".

Lista utworów:

1. Awake
2. Come Out of the Shadows
3. Who Can Stand All Alone
4. Back to Life
5. Into the Unknown
6. When the Fire Burns Out
7. Evil's Around the Corner
8. Mesmerized
9. Weaker
10. This Is Not the End

Komentarze
Dodaj komentarz »