zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 maja 2021

Wideo z tekstem do "Kłamstwo to nowa prawda" Dezertera

28.12.2020 20:41  autor: Verghityax, źródło: profil Dezertera na Facebooku

Dezerter wypuścił wideo z tekstem do "Kłamstwo to nowa prawda", tytułowego utworu z nadchodzącego albumu studyjnego. Wydawnictwo ukaże się 29 stycznia 2021 roku za sprawą Mystic Production.

"Kłamstwo to nowa prawda" to czternasty longplay studyjny w dorobku Dezertera. Na płycie znajdzie się dziewięć kompozycji, które zespół zarejestrował w warszawskim studio "Piwnica u Galińskiego". Za produkcję odpowiada Kuba Galiński, masteringiem zajął się Jason Livemore ze studia "The Blasting Room" w Kolorado. Okładkę przygotował Paweł Garwol.

Lista utworów:

1. Kłamstwo to nowa prawda
2. Punkt bez powrotu
3. Wszystkie lęki świata
4. Zegar zagłady
5. Odwet
6. Dzień dobry, dzień zły
7. Idziemy po was
8. Izolacja
9. Brunatny

Dezerter powstał w maju 1981 roku pod nazwą SS-20, grupę utworzyli Robert Matera na gitarze, Dariusz Stepnowski na basie i Krzysztof Grabowski na perkusji. Wkrótce skład uzupełnił Dariusz "Skandal" Hajn na wokalu. W 1982 roku zespół zagrał na festiwalu w Jarocinie, pojechał także w trasę "Rock Galicja" u boku TZN Xenny i Deutera.

Debiutancki singiel, pt. "Ku przyszłości", ukazał się w 1983 roku za sprawą Tonpressu, część nakładu wydawnictwa uległa zniszczeniu w wyniku ingerencji cenzury. Pierwszy album koncertowy formacji, pt. "Jeszcze żywy człowiek", ujrzał światło dzienne rok później na kasecie magnetofonowej. Ostatnim dokonaniem Dezertera ze Skandalem jest longplay "Underground Out of Poland", jeszcze przed premierą drogi wokalisty i kapeli rozeszły się. Obowiązki wokalne przejął Robert Matera. Sam materiał ujrzał światło dzienne z pomocą Joeya Keithleya z D.O.A., który zakolegował się z Dezerterem przy okazji koncertu w Polsce.

Tagi: Dezerter
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wideo z tekstem do "Kłamstwo to nowa prawda" Dezertera
Sebulba (gość, IP: 31.0.32.*), 2020-12-30 21:03:40 | odpowiedz | zgłoś
Dezerteeerrrr! Nowy album!!!! Dawno się tak nie ucieszyłem!!!! Nie dają dupy!!!! Szacun, szacun, szacun!!!!
re: Wideo z tekstem do "Kłamstwo to nowa prawda" Dezertera
Spike (gość, IP: 79.184.117.*), 2020-12-29 22:45:46 | odpowiedz | zgłoś
Dobry utwór.
taka prawda.. dokładnie heh