zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 maja 2021

Polish Metal Alliance zagrał "Painkiller" Judas Priest

29.12.2020 09:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Polish Metal Alliance i Chainsaw na Facebooku

Projekt Polish Metal Alliance zarejestrował kolejny, po "The Trooper" Iron Maiden, cover - na warsztat wzięty został "Painkiller" Judas Priest. Oprócz większości uczestników poprzedniego nagrania, m.in. Marka Pająka, w składzie znaleźli się tym razem Jacek Hiro i Grzegorz Skawiński. Klip przygotował Arek Kaczmarek.

Polish Metal Alliance powstał z inicjatywy Macieja "Maxxa" Koczorowskiego - wokalisty Chainsaw. W sierpniu 2020 roku opublikowany został utwór "The Trooper" Iron Maiden w wykonaniu projektu. Oprócz pomysłodawcy w nagraniu wzięli udział wokaliści Krzysztof Sokołowski z Nocnego Kochanka i Piotr Cugowski, gitarzyści Arek Kaczmarek z Chainsaw, Jarek Chilkiewicz z Braci, Wojciech Hoffmann z Turbo i Marek Pająk z Vader, basista Tomasz Targosz z CETI oraz perkusista Łukasz Tomczak z Sorry Boys. Produkcją zajął się Szymon Grodzki z bydgoskiego "Invent-Sound Studio". Miesiąc po premierze ogłoszono, że projekt zamierza działać dalej.

Chainsaw, Kraków 16.07.2018, fot. Verghityax
Chainsaw, Kraków 16.07.2018, fot. Verghityax

Drugi utwór w wykonaniu Polish Metal Alliance zarejestrowany został w większości w tym samym składzie, co poprzedni. W nagraniu coveru "Painkiller" Judas Priest wzięli udział wokaliści Krzysztof Sokołowski i Maciej Koczorowski, gitarzyści Marek Pająk, Jarek Chilkiewicz, Grzegorz Skawiński z Kombii i Jacek Hiro z formacji Kat & Roman Kostrzewski, basista Tomasz Targosz i perkusista Łukasz Tomczak. Za produkcję odpowiadał Szymon Grodzki z "Invent-Sound Studio".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Polish Metal Alliance zagrał "Painkiller" Judas Priest
Thrash Lover (wyślij pw), 2020-12-29 21:40:33 | odpowiedz | zgłoś
Super cover!
re: Polish Metal Alliance zagrał "Painkiller" Judas Priest
Bungo (gość, IP: 31.60.41.*), 2020-12-29 18:01:27 | odpowiedz | zgłoś
Różnicę in plus robi perkusja, która brzmi całkiem dobrze. Mimo, że Travis jest technicznie wybornym pałkerem, to jego brzmienie jest tragicznie kartonowe. Ja to sobie nazwałem syndromem Portnoy'a.
re: Polish Metal Alliance zagrał "Painkiller" Judas Priest
Paiiiiiiiiiiiin (gość, IP: 89.76.183.*), 2020-12-29 16:05:30 | odpowiedz | zgłoś
Fajne..... ale w zasadzie chyba ciężko to nazwać coverem, jedynie Skawa grał inaczej, niż jest w oryginale i za to szacun - bo że zagrałby oryginał jak Tipton nie wątpię. Reszta, z czałym szacunkiem, pójście na łatwiznę bez łatwizny, bo technicznie ten wałek jest mooooocno wymagający.