zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Guns N' Roses udostępnia zapis występu na "Exit 111"

1.01.2021 13:37  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Guns N' Roses udostępnił ponad półgodzinny zapis występu, który miał miejsce 13 października 2019 roku na festiwalu "Exit 111" w Tennessee. Klip jest częścią serii "Not in This Lifetime Selects".

Podczas koncertu Guns N' Roses wykonał między innymi covery "Black Hole Sun" Soundgarden, "Knockin' on Heaven's Door" Boba Dylana oraz "Live and Let Die" Wings.

W styczniu 2016 roku muzycy Guns N' Roses potwierdzili, że gitarzysta Slash i basista Duff McKagan ponownie nawiązali współpracę z formacją. Trzy miesiące później - 1 kwietnia - w klubie "Troubadour" w Hollywood miał miejsce pierwszy koncert grupy od powrotu Slasha i Duffa McKagana. Na scenie do zespołu dołączyli klawiszowiec Dizzy Reed, gitarzysta Richard Fortus i perkusista Frank Ferrer. Występ odbył się pod szyldem "Not in This Lifetime", nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi Axla Rose'a na temat ewentualnego powrotu zespołu w starym składzie.

Slash i Duff McKagan należeli do pierwszego składu Guns N' Roses, kiedy zespół rozpoczął działalność w 1985 roku w Los Angeles. Ostatni wspólny koncert Axla Rose'a i Slasha odbył się 17 lipca 1993 roku na stadionie "River Plate Stadium" w Buenos Aires. Konflikty pomiędzy muzykami sprawiły, że ponad trzy lata później, w październiku 1996 roku, Slash opuścił Guns N' Roses. Duff McKagan udzielał się w kapeli jeszcze przez dziesięć miesięcy, po czym w sierpniu 1997 roku również postanowił odejść. Ze względu na brak aktywności w obozie Guns N' Roses, Duff McKagan grał w Neurotic Outsiders, do którego należeli także Steve Jones z Sex Pistols, John Taylor z Duran Duran i Matt Sorum, były perkusista Guns N' Roses.

29 czerwca 2018 roku światło dzienne ujrzało wznowienie debiutanckiego albumu grupy. W skład "Appetite for Destruction: Locked N' Loaded" weszły cztery płyty CD, siedem 12-calowych płyt winylowych i jedna Blu-ray. Oprócz zremasterowanego "Appetite for Destruction" z 1987 roku, w zestawie znalazły się również EP-ka "Live ?!*@ Like a Suicide", "B-sides N' EPs", nagrania z sesji w "Sound City Studios" z 1986 roku, dwa odrzuty z sesji z Mikiem Clinkiem ("Shadow of Your Love" i akustyczna wersja "Move to the City"), książka ze zdjęciami z osobistego archiwum Axla Rose'a oraz teledyski promocyjne do "Appetite for Destruction", w tym nieukończony klip do "It's So Easy".

Komentarze
Dodaj komentarz »