zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 16 kwietnia 2021

Guns N' Roses zapowiedział trasę na 2022 rok

8.04.2021 09:29  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Guns N' Roses zapowiedział trasę koncertową na rok 2022. W jej ramach zespół zagra również w Polsce. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 20 czerwca na "Stadionie Narodowym" w Warszawie. W charakterze supportu zaprezentuje się Gary Clark Jr.

W styczniu 2016 roku muzycy Guns N' Roses potwierdzili, że gitarzysta Slash i basista Duff McKagan ponownie nawiązali współpracę z formacją. Trzy miesiące później - 1 kwietnia - w klubie "Troubadour" w Hollywood miał miejsce pierwszy koncert grupy od powrotu Slasha i Duffa McKagana. Na scenie do zespołu dołączyli klawiszowiec Dizzy Reed, gitarzysta Richard Fortus i perkusista Frank Ferrer. Występ odbył się pod szyldem "Not in This Lifetime", nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi Axla Rose'a na temat ewentualnego powrotu zespołu w starym składzie.

Slash i Duff McKagan należeli do pierwszego składu Guns N' Roses, kiedy zespół rozpoczął działalność w 1985 roku w Los Angeles. Ostatni wspólny koncert Axla Rose'a i Slasha odbył się 17 lipca 1993 roku na stadionie "River Plate Stadium" w Buenos Aires. Konflikty pomiędzy muzykami sprawiły, że ponad trzy lata później, w październiku 1996 roku, Slash opuścił Guns N' Roses. Duff McKagan udzielał się w kapeli jeszcze przez dziesięć miesięcy, po czym w sierpniu 1997 roku również postanowił odejść. Ze względu na brak aktywności w obozie Guns N' Roses, Duff McKagan grał w Neurotic Outsiders, do którego należeli także Steve Jones z Sex Pistols, John Taylor z Duran Duran i Matt Sorum, były perkusista Guns N' Roses.

29 czerwca 2018 roku światło dzienne ujrzało wznowienie debiutanckiego albumu grupy. W skład "Appetite for Destruction: Locked N' Loaded" weszły cztery płyty CD, siedem 12-calowych płyt winylowych i jedna Blu-ray. Oprócz zremasterowanego "Appetite for Destruction" z 1987 roku, w zestawie znalazły się również EP-ka "Live ?!*@ Like a Suicide", "B-sides N' EPs", nagrania z sesji w "Sound City Studios" z 1986 roku, dwa odrzuty z sesji z Mikiem Clinkiem ("Shadow of Your Love" i akustyczna wersja "Move to the City"), książka ze zdjęciami z osobistego archiwum Axla Rose'a oraz teledyski promocyjne do "Appetite for Destruction", w tym nieukończony klip do "It's So Easy".

Gary Clark Jr. to muzyk z Teksasu, grający mieszankę rocka, bluesa i soulu. Swój debiutancki album, zatytułowany "Worry No More", wydał w 2001 roku. Dekadę później podpisał kontrakt z Warner Bros Records, pod której egidą ukazała się najpierw EP-ka "The Bright Lights", zawierająca kilka utworów z poprzednich wydawnictw. Od tego czasu artysta nagrał dla Warner Bros trzy longplaye studyjne: "Blak and Blu", "The Story of Sonny Boy Slim" i "This Land".

Przedsprzedaż biletów na warszawski koncert rozpocznie się 8 kwietnia 2021 roku o godzinie 10:00 na portalu Ticketmaster i potrwa całą dobę. Sprzedaż ogólna ruszy 9 kwietnia o godzinie 10:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »