zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 kwietnia 2021

Korpiklaani zaprezentował teledysk do "Niemi"

8.01.2021 11:27  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Korpiklaani na Facebooku

Fińska grupa Korpiklaani pokazała czwarty teledysk promujący jej jedenasty album. Podobnie jak trzy poprzednie, klip do "Niemi" wyreżyserował Markku Kirves. Nuclear Blast Records wyda album "Jylha" 5 lutego 2021 roku, na płytach winylowych - czarnych, a w limitowanym nakładzie też zielonych - oraz kompaktowych.

Wokalista i gitarzysta Jonne Jarvela od 1993 roku współtworzył folkowy Shamaani Duo, a następnie folkmetalowy zespół Shaman. Drugi z nich w 2003 roku przekształcił się w Korpiklaani, z w większości nowym składem. Zmianie tej towarzyszyła m.in. rezygnacja z tekstów w języku północnosaamskim na rzecz fińskiego i angielskiego. Korpiklaani szybko stał się jednym z czołowych wykonawców folk metalu z Finlandii. Wydał dotychczas dziesięć albumów studyjnych, z których ostatni, "Kulkija", ukazał się 7 września 2018 roku.

W grudniu 2019 roku perkusistę Mattiego "Matsona" Johanssona oficjalnie zastąpił Samuli Mikkonen, który grał już z zespołem na koncertach oraz w części utworów na "Kulkija". Resztę składu stanowią Jonne Jarvela, gitarzysta Kalle "Cane" Savijarvi, basista Jarkko Aaltonen, akordeonista Sami Perttula i skrzypek Tuomas Rounakari.

W połowie marca 2020 roku Korpiklaani poinformował, że przystąpił do preprodukcji swojego jedenastego albumu. Na początku czerwca materiał na "Jylha" był już nagrany, a miesiąc później ukończony został mastering. W procesie grupę wspomogli Svante Forsback z "Chartmakers" i Janne Saksa z "Sound Supreme Studios".

Lista utworów:

1. Verikoira
2. Niemi
3. Levaluhta
4. Mylly
5. Tuuleton
6. Sanaton maa
7. Kiuru
8. Miero
9. Pohja
10. Huolettomat
11. Anolan aukeat
12. Pidot
13. Juuret

Utwór "Niemi" zainspirowany został popełnionymi w 1960 roku morderstwami nad fińskim jeziorem Bodom.

Poprzednimi pokazanymi przez zespół teledyskami promującymi album "Jylha" były "Levaluhta", "Mylly" i "Sanaton maa".

Tagi: Korpiklaani
Komentarze
Dodaj komentarz »