zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Album "Ovv" Atrocious Filth do odsłuchania

8.01.2021 14:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Atrocious Filth na Facebooku i Bandcampie

Do odsłuchania udostępniony został nowy album eksperymentującej z metalem grupy Atrocious Filth. "Ovv" ukazał się 7 stycznia 2021 roku, nakładem Moans Music.

Posłuchaj "Ovv".

Grupę Atrocious Filth założyli w 1991 roku w Olsztynie basista Sławomir "Małeg" Jóźwiak, gitarzysta Andrzej Choromański vel Andzia i perkusista Krzysztof "Docent" Raczkowski. Człon nazwy zaczerpnęli z tytułu albumu "Filth" Swans.

W składzie, który nagrał pierwsze demo zespołu, z 1992 roku, znaleźli się też drugi basista Maciej Iwan vel Ivan oraz wokalista Leszek "Shambo" Rakowski. Po dołączeniu drugiego wokalisty, Tomasza "Yogiego" Adamskiego, Atrocious Filth przygotował debiutancki album. "100% Jesus" ukazał się w 1994 roku na kasecie magnetofonowej i w 2008 roku na płycie kompaktowej. W sesji jako gość wziął udział gitarzysta Tomasz Lewandowski vel Tony von Kinsky.

Po 1996 roku grupa zawiesiła działalność. Docent i Shambo jeszcze przez kilka lat grali razem w zespole Vader. W 2005 roku perkusista zmarł.

Atrocious Filth reaktywował się w 2014 roku. W lutym 2016 roku ukazał się minialbum "Moans". W składzie ponownie znaleźli się Małeg, Andzia i, jako gitarzysta, Ivan. W sesji nagraniowej wzięli też udział perkusista Rafał "Uysy" Litwin i wokalista Tomasz "Jungi" Bardega. Produkcją zajął się Batłomiej Kuźniak, który ponadto zagrał m.in. na saksofonie sopranowym i kontrabasie.

W 2017 roku ogłoszono, że do składu wrócił - jako drugi basista - Shambo, a stanowisko wokalisty objął Tomasz Wasyluk vel Wasyl.

W lipcu 2020 roku grupa poinformowała, że rozpoczęła sesję nagraniową nowego albumu. W składzie zespołu znaleźli się Andzia, Shambo i Jungi. Swoje partie zarejestrowali również perkusista Gerard Niemczyk, wiolonczelistka Agnieszka Połubińska i, jako wokalista, Tony von Kinsky. Z Atrocious Filth ponownie współpracował Bartłomiej Kuźniak, który zajął się produkcją, miksami i masteringiem. Okładkę "Ovv" przygotowała Maelle Cadoret.

Lista utworów:

1. F
2. N
3. L
4. T
5. D
6. A
7. O

Komentarze
Dodaj komentarz »