zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 28 stycznia 2021

Klip do "Sorry" Danny'ego Elfmana

13.01.2021 12:36  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Danny'ego Elfmana na Facebooku

Z pomocą m.in. muzyków znanych z Nine Inch Nails i Oingo Boingo, amerykański multiinstrumentalista i kompozytor filmowy Danny Elfman przygotował utwór "Sorry". Singiel ukazał się 11 stycznia 2021 roku za pośrednictwem Epitaph Records i Anti-Records. Autorem wideoklipu jest Jesse Kanda. Wizualizacja pierwotnie miała być prezentowana na festiwalu "Coachella 2020", ale wydarzenie zostało odwołane.

Danny Elfman zaczynał karierę muzyczną w połowie lat 70. w The Mystic Knights of the Oingo Boingo - teatralnej grupie swojego starszego brata, Richarda. W 1979 roku przekształcił formację w dowodzony już przez siebie, nowofalowy Oingo Boingo. Zespół rozwiązał się w 1995 roku. Do składu należał też m.in. gitarzysta Steve Bartek.

Od połowy lat 80. Danny Elfman skomponował muzykę do ponad stu filmów i seriali, w tym do wielu dzieł Tima Burtona. W dziedzinie tej stał się laureatem licznych nagród.

W październiku 2020 roku za pośrednictwem wytwórni Epitaph Records i Anti-Records ukazał się singiel "Happy". Danny'ego Elfmana w nagraniu wspomogli m.in. Josh Freese, Nili Brosh, Stu Brooks i Steve Bartek.

Jako kolejny singiel ukazał się "Sorry". Danny Elfman skomponował muzykę i napisał tekst do utworu, zajął się produkcją oraz wykonał partie wokalne, gitar i syntezatorów. W nagraniu wzięli też udział gitarzyści Robin Finck i Nili Brosh, basista Stu Brooks oraz perkusiści Josh Freese i Sidney Hopson. Orkiestracją zajęli się Steve Bartek i Mikel Hurwitz. Za chór odpowiadał Marc Mann. Miksy wykonał Zakk Cervini, a mastering - Joe LaPorta.

Danny Elfman zapowiedział premiery kolejnych singli, w miesięcznych odstępach.

Tagi: Danny Elfman
Komentarze
Dodaj komentarz »