zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 czerwca 2021

Teledysk "Love in the Time of Covid" Danny'ego Elfmana

12.02.2021 19:53  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Danny'ego Elfmana na Facebooku

Opublikowano przygotowany przez Svena Gutjahra i Berit Gwendolyn Gilmę teledysk do "Love in the Time of Covid" amerykańskiego multiinstrumentalisty i kompozytora filmowego Danny'ego Elfmana. Singiel ukazał się 11 lutego 2021 roku za pośrednictwem Epitaph Records i Anti-Records.

Danny Elfman zaczynał karierę muzyczną w połowie lat 70. w The Mystic Knights of the Oingo Boingo - teatralnej grupie swojego starszego brata, Richarda. W 1979 roku przekształcił formację w dowodzony już przez siebie, nowofalowy Oingo Boingo. Zespół rozwiązał się w 1995 roku.

Od połowy lat 80. Danny Elfman skomponował muzykę do ponad stu filmów i seriali, w tym do wielu dzieł Tima Burtona. W dziedzinie tej stał się laureatem licznych nagród.

Od października 2020 roku za pośrednictwem wytwórni Epitaph Records i Anti-Records ukazały się trzy single Danny'ego Elfmana: "Happy", "Sorry" i "Love in the Time of Covid". W nagraniu wszystkich autora wspomogli Josh Freese znany m.in. z Nine Inch Nails i A Perfect Circle, Steve Bartek będący dawniej gitarzystą Oingo Bongo, a także Nili Brosh i Stu Brooks.

Do utworu "Love in the Time of Covid" Danny Elfman skomponował muzykę i napisał tekst, zajął się produkcją oraz wykonał partie wokalne, gitar i syntezatorów. W nagraniu wzięli też udział: gitarzystka Nili Brosh, basista Stu Brooks oraz perkusiści Josh Freese i Sidney Hopson. Orkiestracją zajął się Steve Bartek. Miksy wykonał Zakk Cervini, a mastering, w "Sterling Sound" - Joe LaPorta.

Tagi: Danny Elfman
Komentarze
Dodaj komentarz »