zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 7 marca 2021

Aversed opublikował klip do "Laboratory"

24.01.2021 09:35  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Aversed na Facebooku

Amerykański zespół Aversed zaprezentował teledysk do "Laboratory". Za realizację klipu odpowiada Noh Jun Park. Album "Impermanent", z którego pochodzi utwór, ukaże się 19 marca 2021 roku, na płytach kompaktowych i winylowych.

Aversed powstał w 2009 roku w Bostonie. Początkowo działał jako Aversion. W maju 2015 roku do grupy dołączyła wokalistka Haydee Irizarry. Półtora roku później zespół wydał przygotowany w ustabilizowanym już składzie minialbum "Renewal".

W lutym 2018 roku w "Iron Hill Studios", gdzie nad rejestracją partii perkusji czuwał Ehren Hill, rozpoczęła się sesja nagraniowa pierwszego długograja Aversed. Na początku 2019 roku zespół poinformował, że produkcja albumu - na którym znajdzie się dziesięć utworów trwających razem ponad godzinę - zbliża się do końca. Jako członkowie Aversed swoje partie wykonali: wokalistka Haydee Irizarry, gitarzyści Sungwoo Jeong i Alden Marchand, basista Martin Epstein i perkusista Jeffrey Saltzman. Na wiolonczeli zagrała Eden Rayz. Orkiestracją zajął się Patrick Logue. Za produkcję odpowiadał Alden Marchand. Miksy i mastering wykonał Christian Donaldson w montrealskim "The Grid Productions". W grudniu 2019 roku zespół poinformował o ukończeniu prac nad albumem. Autorem okładki "Impermanent" jest Adam Burke.

Lista utworów:

1. Natsukashi
2. Close My Eyes
3. Laboratory
4. Impermanent
5. Abandoned
6. Solar Sea
7. Malaise
8. Spiraling
9. Nightshade

Na album nie trafił "War Aorta", który w czerwcu 2020 roku ukazał się jako singiel charytatywny. W grudniu opublikowano teledysk do utworu tytułowego z "Impermanent".

W lipcu 2019 roku grupę opuścił jej współzałożyciel - basista Martin Epstein. Miesiąc później jako jego następca przedstawiony został Peter de Reyna z formacji Seven Spires, której perkusista - Chris Dovas - współpracował wcześniej z Aversed jako muzyk koncertowy.

Tagi: Aversed
Komentarze
Dodaj komentarz »