zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 7 marca 2021

Hellvoid prezentuje teledysk do "Czasu"

24.01.2021 12:32  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Hellvoid na Facebooku

Trójmiejski Hellvoid zaprezentował wyreżyserowany przez Michała Wasilewskiego teledysk do utworu "Czas". Kompozycja pochodzi z wydanego 16 lipca 2020 roku pierwszego albumu formacji, zatytułowanego "Bass N Roll Vol. 1". Materiały do klipu nakręcono na przełomie listopada i grudnia.

Hellvoid powstał w pierwszej połowie 2015 roku w Trójmieście. Instrumentarium stonerowo-doomowej grupy odznacza się brakiem gitary elektrycznej, którą muzycy zastąpili dodatkowym basem.

W październiku 2015 roku zespół zadebiutował minialbumem "Gloomy Wizard". W składzie, który go nagrał, znaleźli się wokalista Mateusz "Mateo" Karsznia, basiści Maciej Bardo i Jakub Szwemin oraz perkusista Krystian "Iron" Wejda. Podczas sesji wydanego w marcu 2017 roku minialbumu "Eyes of the Lucifer" za bębnami zasiadł już Piotr Czacharowski.

W listopadzie 2019 roku zespół wszedł do studia "Tall Pine Records". Materiał na "Bass N Roll Vol. 1" zarejestrowali wokalista Mateo, basiści Maciej Bardo i Adrian Jegorow oraz perkusista Piotr Wincenty Czacharowski. Za produkcję, realizację, miksy i mastering odpowiada Daniel Maciejewski. Nagrań dokonano również w studiu "Drive Records". Oprawą graficzną zajął się Mateusz "Mateo" Karsznia. Oprócz ośmiu nowych utworów autorskich, na albumie znalazły się trzy wydane na singlach w latach 2018 i 2019, a także - jako niespodzianka - cover "Larger Than Life" Backstreet Boys.

Lista utworów:

1. Więcej
2. Red Desert
3. Groovy Woman
4. Klątwa
5. Czas
6. Head Down
7. Free Man
8. Heartbreaker
9. Electric Love (2019)
10. Hypnotizer (2019)
11. Cult of the Sun (2018)

Zespół pracuje już nad materiałem na drugi album.

Tagi: Hellvoid
Komentarze
Dodaj komentarz »