zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 lutego 2021

System of a Down nagrał klip do "Genocidal Humanoidz"

2.02.2021 15:56  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

System of a Down zaprezentował teledysk do "Genocidal Humanoidz", jednego z dwóch utworów, jakie nagrał po piętnastu latach studyjnego milczenia. Oba dostępne są za pośrednictwem platformy Bandcamp - całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na rzecz Armenia Fund, organizacji zajmującej się niesieniem pomocy humanitarnej w Armenii.

Do nagrania nowej muzyki kapelę skłoniła agresja Azerbejdżanu, wspartego przez wojska tureckie, na terytorium Górskiego Karabachu, co nastąpiło 27 września 2020 roku. Kontrola nad tym regionem od dawna jest przedmiotem konfliktu. W styczniu 1992 roku Górski Karabach proklamował powstanie niepodległego państwa pod nazwą Republiki Arcachu, nie zostało jednak ono uznane przez żaden inny kraj na świecie.

"Protect the Land" został napisany przez Darona Malakiana i pierwotnie miał się znaleźć na albumie projektu Scars on Broadway. "Genocidal Humanoidz" powstał kilka lat wcześniej na sesji, w której udział wzięli wszyscy członkowie grupy, oprócz Serja Tankiana.

System of a Down powstał w 1994 roku z inicjatywy wokalisty Serja Tankiana i gitarzysty Darona Malakiana - obaj muzycy udzielali się wcześniej w formacji Soil. Skład uzupełnili Shavo Odadjian na basie i Andy Khachaturian na bębnach. Trzy lata później perkusistę zastąpił John Dolmayan. W roku 1998 światło dzienne ujrzał debiut studyjny Amerykanów, zatytułowany po prostu "System of a Down". Sukces płyty zapewnił kapeli dużą trasę koncertową, występy przed Metalliką i Slayerem, a także udział w "Ozzfeście". Jednak prawdziwy przełom przyszedł dopiero w 2001 roku wraz z drugim albumem, pt. "Toxicity", który wielokrotnie pokrył się platyną i sprzedał się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

System of a Down wypuścił jeszcze trzy longplaye studyjne ("Steal This Album!", "Mezmerize" i "Hypnotize"), zanim w 2006 roku zawiesił działalność, a jego członkowie zajęli się innymi projektami. Reaktywacja nastąpiła w roku 2011, kiedy zespół zagrał serię koncertów.

Komentarze
Dodaj komentarz »