zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 czerwca 2021

"Among Ashes and Monoliths" Ablaze My Sorrow do odsłuchu

12.02.2021 14:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ablaze My Sorrow na Bandcampie i kanał Black Lion Records TV na YouTube

Udostępniono do odsłuchania nowy, piąty album grającej melodyjny death metal formacji Ablaze My Sorrow ze Szwecji. "Among Ashes and Monoliths" ukazał się 12 lutego 2021 roku w wersji cyfrowej i na płytach kompaktowych, nakładem Black Lion Records. Płyty winylowe i kasety magnetofonowe mają być dostępne w późniejszych terminach.

Ablaze My Sorrow powstał w 1993 roku w szwedzkim Falkenbergu. Jako jedyni na wszystkich pozycjach w dyskografii grupy zagrali basista Anders Brorsson i gitarzysta Magnus Carlsson, będący też głównym kompozytorem w zespole. Po dwóch dekadach bez zmian w składzie, w 2019 roku wokalistę Kristiana Lonnsjo zastąpił Jonas Udd. Kwintet uzupełniają gitarzysta Dennie Linden i perkusista Alex Kribensten.

Miksy i mastering zawartości albumu "Among Ashes and Monoliths" wykonał Ulf Blomberg. W charakterze gościa w utworze "Her Cold Embrace" wystąpiła wokalistka Jonna Enckell.

Lista utworów:

1. My Sorrow
2. Among Ashes and Monoliths
3. Black Waters
4. Grit
5. Her Cold Embrace
6. At the Graves of Giants
7. Dark Chasms
8. The Cavernous Deep
9. Nonexistence
10. March of the Eldritch Spawn
11. The Day I Die

Album promowany był singlami "My Sorrow", "Among Ashes and Monoliths" i "Black Waters".

Komentarze
Dodaj komentarz »