zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Tytułowy utwór z debiutanckiego minialbumu Shadows

20.02.2021 11:26  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Shadows na Facebooku

Opublikowano tytułowy utwór z "Shadows" - debiutanckiego minialbumu tak samo nazywającego się zespołu. Materiał ukaże się 26 lutego 2021 roku na płytach winylowych i kompaktowych oraz na kasetach magnetofonowych, nakładem Agonia Records.

Alex Bouks jest m.in. współzałożycielem deathmetalowego zespołu Goreaphobia. Od 2016 roku gra w Immolation. W kwietniu 2020 roku przedstawił nowy projekt, utworzony z Hennym Piotrowskim, również byłym gitarzystą Goreaphobii. Zespół Shadows ma grać mroczny metal awangardowy inspirowany twórczością m.in. Pink Floyd, Celtic Frost, Sisters of Mercy, Black Sabbath, Mercyful Fate i Voivod.

W maju 2020 roku amerykańska grupa weszła do "Rhawn Street Studios" w Filadelfii celem zarejestrowania utworów na debiutancki minialbum. Produkcją razem z zespołem zajął się Lance Walter, grający dawniej w thrashmetalowym Dominance. Na początku lipca materiał był zmiksowany. Masteringiem zajął się Tore Stjerna w szwedzkim "Necromorbus Studio".

Lista utworów:

1. Ghost of Old
2. Shadows
3. Night of the Goat Winter Moon
4. Elders
5. Sea of Dust
6. Ancient Eyes

Pierwszym singlem promującym minialbum był "Ghosts of Old".

Pod koniec września 2020 roku Shadows wrócił do "Rhawn Street Studios" i rozpoczął sesję nagraniową swojego pierwszego długograja. W skład zespołu wchodzą gitarzyści Alex Bouks i Henny Piotrowski, basista i perkusista Lance Walter oraz wokalista Jake G - również związany dawniej z Goreaphobią.

Tagi: Shadows
Komentarze
Dodaj komentarz »