zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 16 kwietnia 2021

Debiutancki minialbum Shadows do odsłuchania

27.02.2021 16:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Shadows na Facebooku

Do odsłuchania udostępniony został debiutancki minialbum amerykańskiego Shadows, zatytułowany po prostu "Shadows". Materiał ukazał się 26 lutego 2021 roku na płytach winylowych i kompaktowych oraz na kasetach magnetofonowych, nakładem Agonia Records.

Alex Bouks jest m.in. współzałożycielem deathmetalowego zespołu Goreaphobia. Od 2016 roku gra w Immolation. W kwietniu 2020 roku przedstawił nowy projekt, utworzony z Hennym Piotrowskim, również byłym gitarzystą Goreaphobii.

W maju 2020 roku amerykańska grupa weszła do "Rhawn Street Studios" w Filadelfii celem zarejestrowania utworów na debiutancki minialbum. Produkcją razem z zespołem zajął się Lance Walter, grający dawniej w thrashmetalowym Dominance. Na początku lipca materiał był zmiksowany. Masteringiem zajął się Tore Stjerna w szwedzkim "Necromorbus Studio".

Lista utworów:

1. Ghost of Old
2. Shadows
3. Night of the Goat Winter Moon
4. Elders
5. Sea of Dust
6. Ancient Eyes

Pod koniec września 2020 roku Shadows wrócił do "Rhawn Street Studios" - grupa rozpoczęła sesję nagraniową swojego pierwszego długograja. W skład zespołu wchodzą gitarzyści Alex Bouks i Henny Piotrowski, basista i perkusista Lance Walter oraz wokalista Jake G - również związany dawniej z Goreaphobią.

Tagi: Shadows
Komentarze
Dodaj komentarz »