zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 13 maja 2021

Animowany klip do "One with the Gun" Oceanhoarse

3.03.2021 09:20  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Oceanhoarse na Facebooku

Opublikowano przygotowany przez Instagood Promotion animowany wideoklip do "One with the Gun" fińskiego zespołu heavymetalowego Oceanhoarse. Singiel promuje niezatytułowany jeszcze album studyjny grupy, którego premiera, nakładem Noble Demon, planowana jest na drugą połowę 2021 roku.

Oceanhoarse powstał w Helsinkach, z inicjatywy gitarzysty Bena Varona. Sformował się po rozpadzie jego poprzedniej, działającej przez dwadzieścia lat kapeli Amoral. Skład uzupełnili basista Jyri Helko z Warmen, wokalista Tommy Tuovinen z Damnation Plan i perkusista Oskari Niemi. Swój pierwszy singiel grupa wydała w styczniu 2018 roku. Pod koniec sierpnia zespół ogłosił, że szuka następcy Tommy'ego Tuovinena, który - wskutek znacznego osłabienia słuchu - zmuszony został do przerwania kariery muzycznej. Dwa miesiące później, po przesłuchaniach i próbach, jako aktualnego wokalistę przedstawiono Joonasa Kosonena z Saints for Mass Production. W listopadzie 2019 roku ukazała się EP-ka "Voluntary Bends" gromadząca single nagrane już z nim w składzie.

Pierwszy długograj Oceanhoarse był albumem koncertowym. "The Damage Is Done - Live!" miał premierę w czerwcu 2020 roku.

Członkowie Oceanhoarse tworzą również występujący sporadycznie na żywo, grający covery zespół The Four Hoarsemen.

Autorem nawiązującej do filmu "Full Metal Jacket" Stanleya Kubricka okładki singla "One with the Gun" jest Dean Clayton. Zespół sam wyprodukował materiał. Miksy wykonał Jesse Vainio, a masteringiem zajął się Svante Forsback z "Chartmakers".

Przy okazji premiery singla zespół ogłosił podpisanie kontraktu z Noble Demon. Album studyjny formacji według wytwórni ma się ukazać w sierpniu 2021 roku, grupa jako termin podaje jesień.

Tagi: Oceanhoarse
Komentarze
Dodaj komentarz »