zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 5 sierpnia 2021

"Pielgrzym" z nowego albumu Diaboła Boruty

3.03.2021 12:36  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Diaboła Boruty Facebooku

Folkmetalowy Diaboł Boruta udostępnił do przesłuchania utwór "Pielgrzym" ze swojego zapowiadanego albumu "Żywioły". Data premiery długograja nie została jeszcze ogłoszona.

Rzeszowska grupa Diaboł Boruta powstała w 2010 roku. Po paru demówkach, w listopadzie 2015 roku folkmetalowcy wydali album "Stare ględźby", a rok później - "Widziadła". Kolejny długograj zespołu, zatytułowany "Czary", ukazał się w styczniu 2019 roku.

12 lipca 2020 roku grupa rozpoczęła sesję nagraniową nowego albumu. Premiera "Żywiołów" planowana była na 12 grudnia, jednak prace nad materiałem uległy przedłużeniu. Nagraniem, miksami i masteringiem zajął się Paweł "Rudobrody" Leniart w rzeszowskim "Dźwiękonarium Studio".

Opublikowany jako pierwszy "Pielgrzym" jest według komentarza zespołu najskoczniejszym i najlżejszym utworem z albumu.

Do "...z popiołów", który ma być jednym z kolejnych singli, grupa nakręciła teledysk z udziałem załogi Grodu Słowiańskiego w Stobiernej.

W skład Diaboła Boruty wchodzą obecnie: wokalista i basista Paweł "Rudobrody" Leniart, gitarzyści Paweł "Rundu" Szczupak, Konrad Peszek i Krystian Szamburski, klawiszowiec Dawid Warchoł i czeski perkusista Lubor Vanek.

Komentarze
Dodaj komentarz »