zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 16 kwietnia 2021

Zespół członków Paganizer i Monstrosity wyda album

4.03.2021 14:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Pulverised Records na Facebooku

Ukaże się debiutancki album szwedzko-amerykańskiego House by the Cemetary, w skład którego wchodzą Rogga Johansson z zespołu Paganizer i Mike Hrubovcak z Monstrosity. Pulverised Records wyda "Rise of the Rotten" 23 kwietnia 2021 roku na płytach kompaktowych i 14 maja - na winylowych. Udostępniony został utwór tytułowy z albumu.

Nazwa House by the Cemetary nawiązuje do horroru "Dom przy cmentarzu" z 1981 roku w reżyserii Lucia Fulciego. Gdy w 2016 roku zespół podpisał kontrakt z Pulverised Records, w skład grupy wchodzili Rogga Johansson, znany m.in. z formacji Paganizer, Ribspreader, Revolting i Johansson & Speckmann, jako gitarzysta i basista oraz Eric Cutler z Autopsy jako gitarzysta i wokalista. Funkcję perkusisty sesyjnego pełnił Matthias Fiebig, współpracujący już z Roggą Johanssonem m.in. w Paganizerze. Wytwórnia miała wydać przygotowywany debiutancki album zespołu.

"Rise of the Rotten" powstał w zmienionym składzie - miejsce Erica Cutlera zajął Mike Hrubovcak, wokalista Monstrosity. Sesja nagraniowa odbyła się w różnych studiach. Miksy i mastering wykonał Ronnie Bjornstrom w "EAP Productions". Okładkę stworzył Iron Gravefix.

Lista utworów:

1. Rise of the Rotten
2. Contagious Madness
3. Crematory Whore
4. Defleshed by the Seasons
5. A Morbid Scent
6. Into the Murky Depths
7. Eaten by the Horrid
8. The Wretched One
9. March of the Undead

Komentarze
Dodaj komentarz »