zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 czerwca 2022

Runika nagrała piosenkę o Jakubie Wędrowyczu

4.03.2021 16:35  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Runiki na Facebooku

Warszawska grupa Runika opublikowała studyjne wykonanie utworu "Egzorcysta z Wojsławic". Tekst piosenki dotyczy Jakuba Wędrowycza - postaci z książek Andrzeja Pilipiuka.

Runika powstała w 2014 roku w Warszawie. W lipcu 2018 roku folkmetalowa grupa wydała swój debiutancki album, zatytułowany "Pradawna moc".

Ze współzałożycieli w składzie Runiki pozostają wokalistka i autorka tekstów Aminae oraz basista Rax. Towarzyszą im obecnie perkusista Jacek Telejko oraz gitarzyści Janek i Krzysiek. Zespół pracuje nad materiałem na drugi album.

Runika, Brenna 9.07.2016, fot. Verghityax
Runika, Brenna 9.07.2016, fot. Verghityax

O utworze "Egzorcysta z Wojsławic" Runika napisała: "Zapraszamy Was serdecznie do posłuchania i wspólnego śpiewania skocznej, wesołej i nie bardzo poważnej piosenki o Jakubie Wędrowyczu. (...) Piosenka nagrana w dobie koronawirusa, ku pokrzepieniu serc, z dedykacją dla wszystkich naszych fanów, wielbicieli prozy Andrzeja Pilipiuka oraz kreski Andrzeja Łaskiego". Miksy i mastering nagrania wykonanie zostały w "Sunstorm Studio".

Bimbrownik i egzorcysta Jakub Wędrowycz jest najbardziej znaną postacią stworzoną przez pisarza fantastycznego Andrzeja Pilipiuka. Pierwsze opublikowane opowiadanie, którego był bohaterem, ukazało się w 1996 roku.

Tagi: Runika
Komentarze
Dodaj komentarz »