zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 17 kwietnia 2021

Evanescence prezentuje singiel "Better Without You"

6.03.2021 10:29  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Evanescence na Facebooku

Jako piąty singiel promujący nowy album, Evanescence zaprezentował "Better Without You". Długograj "The Bitter Truth" ukaże się 26 marca 2021 roku na płytach kompaktowych i analogowych. Jego dystrybucją w Polsce zajmie się Sony Music Entertainment. Przypominamy, że grupa planuje zagrać, razem z Within Temptation, 12 września 2021 roku w Gliwicach.

Evanescence założyli w 1995 roku w Little Rock w stanie Arkansas wokalistka i pianistka Amy Lee oraz gitarzysta Ben Moody. Pierwszy album studyjny grupy - "Fallen" z 2003 roku - przyniósł jej międzynarodową sławę. Czwarty i ostatni dotychczasowy, zatytułowany "Synthesis", ukazał się 10 listopada 2017 roku i zawierał w większości nowe aranżacje opublikowanych wcześniej kompozycji formacji. 22 listopada 2019 roku wydany został singiel zespołu z przeróbką utworu "The Chain" Fleetwood Mac - cover przygotowano na potrzeby gry komputerowej "Gears 5".

Na "The Bitter Truth" znajdzie się materiał zarejestrowany m.in. podczas sesji nagraniowej odbytej z producentem Nickiem Raskulineczem w jego prywatnym studiu. Przed singlem "Better Without You" opublikowano utwory "Wasted On You", "The Game Is Over", "Use My Voice" oraz "Yeah Right", który pierwotnie miał trafić na album "Evanescence" z 2011 roku, ale grupie nie odpowiadała jego ówczesna wersja.

W skład zespołu wchodzą obecnie Amy Lee, grający na gitarach Troy McLawhorn i Jen Majura, basista Tim McCord i perkusista Will Hunt. Do "Use My Voice" partie wokali wspierających zarejestrowały Sharon den Adel z Within Temptation, Lzzy Hale z Halestorm, Deena Jakoub z Veridii, Taylor Momsen z The Pretty Reckless, Lindsey Stirling, Amy McLawhorn - żona Troya oraz siostry Amy Lee: Lori Lee Bulloch i Carrie South.

Album dostępny będzie w formie cyfrowej, na płytach kompaktowych, na płytach winylowych oraz w boksach. W skład ostatniego z wymienionych wydań wejdą m.in. dwie płyty kompaktowe - z dwunastoma podstawowymi kompozycjami i z występem w "Rock Falcon Studio" - kaseta magnetofonowa z dodatkami i plakat.

Lista utworów:

1. Artifact/The Turn
2. Broken Pieces Shine
3. The Game Is Over
4. Yeah Right
5. Feeding the Dark
6. Wasted on You
7. Better Without You
8. Use My Voice
9. Take Cover
10. Far from Heaven
11. Part of Me
12. Blind Belief

Przypominamy, że w ramach odbywanego w towarzystwie Within Temptation "Worlds Collide Tour 2020" zespół miał wystąpić 20 września w Gliwicach, ale wydarzenie to zostało przełożone na 12 września 2021 roku. Bilety zakupione przed zmianą zachowują ważność na nowy termin, można je również zwracać oraz wymieniać na vouchery na inne koncerty organizowane przez Mystic Coalition i na "Mystic Festival 2021".

12.09.2021 - Gliwice, "Arena Gliwice" (+ Evanescence)
Bilety w przedsprzedaży: 199 zł (płyta), 179 zł, 239 zł, 299 zł (miejsca siedzące) i 279 zł (Golden Circle)
Bilety w dniu koncertu: 220 zł (płyta) i 300 zł (Golden Circle)

Komentarze
Dodaj komentarz »