zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 września 2021

Wideoklip do "You Saw Me Comin'" Toma Petty'ego

8.03.2021 14:25  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Toma Petty'ego

Zbiór "Finding Wildflowers (Alternate Versions)", który premierę miał jako część poszerzonych wydań "Wildflowers & All the Rest" Toma Petty'ego, ukaże się również jako samodzielna pozycja. Warner Records opublikuje zestaw 16 kwietnia 2021 roku na płytach kompaktowych i na złotych winylowych, a następnie, 7 maja, na czarnych winylach. Zaprezentowano teledysk do "You Saw Me Comin'". Klip do niewydanej za życia jej twórcy piosenki przygotowali Joel Kazuo Knoernschild i Katie Malia.

W trakcie trwającej prawie pół wieku kariery muzycznej Tom Petty grał w zespołach Mudcrutch, Tom Petty and the Heartbreakers i w supergrupie Traveling Wilburys. Wydał też trzy albumy solowe. Zmarł 2 października 2017 roku wskutek przedawkowania leków.

"Wildflowers" ukazał się 1 listopada 1994 roku nakładem wytwórni Warner. Był to drugi solowy album Toma Petty'ego. W sesji nagraniowej udział wzięła m.in. większość składu The Heartbreakers, a jako współproducent uczestniczył w niej Rick Rubin. Jej owocem było dwadzieścia pięć utworów trwających razem prawie dwie godziny, jednak twórcy zastosowali się do sugestii wytwórni i okroili materiał do piętnastu kompozycji - niespełna 63 minut. W ciągu dziewięciu miesięcy od premiery, w Stanach Zjednoczonych album pokrył się trzykrotnie platyną.

W ostatnich latach życia Tom Petty kilkakrotnie wspominał o pomyśle reedycji "Wildflowers". Po jego śmierci w realizację projektu zaangażowały się jego córki - Adria i Annakim Petty - oraz wdowa po nim, Dana Petty, a także Mike Campbell i Benmont Tench z The Heartbreakers. Produkcją zajął się Ryan Ulyate. Efektem ich pracy był wydany 16 października 2020 roku zestaw "Wildflowers & All the Rest". W podstawowej wersji zbioru znalazło się dwadzieścia pięć utworów, które pierwotnie miało tworzyć album. W poszerzonych znalazły się również m.in. nagrania demo i koncertowe.

Najbogatszymi wersjami "Wildflowers & All the Rest" były limitowane "Super Deluxe Edition" i "Ultra Deluxe Edition". W ich skład wszedł, na jednej płycie kompaktowej albo dwóch analogowych, zbiór "Finding Wildflowers (Alternate Versions)". W tej części zestawu, mającej się ukazać również osobno, znalazło się szesnaście alternatywnych wersji utworów, w tym dziesięć dotychczas niewydanych i jedna piosenka niepublikowana.

Lista utworów:

1. A Higher Place
2. Hard on Me
3. Cabin Down Below
4. Crawling Back to You
5. Only a Broken Heart
6. Drivin' Down to Georgia
7. You Wreck Me
8. It's Good to Be King
9. House in the Woods
10. Honey Bee
11. Girl on LSD
12. Cabin Down Below (Acoustic Version)
13. Wildflowers
14. Don't Fade on Me
15. Wake Up Time
16. You Saw Me Comin'

Tagi: Tom Petty
Komentarze
Dodaj komentarz »