zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 4 października 2022

Klip do "Picture Yourself" Ronniego Atkinsa

12.03.2021 13:11  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ronniego Atkinsa na Facebooku

W dniu premiery solowego albumu Ronniego Atkinsa zaprezentowany został teledysk do utworu "Picture Yourself". Materiał zatytułowany "One Shot" ukazał się 12 marca 2021 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Frontiers Music srl.

Duńczyk Ronnie Atkins znany jest przede wszystkim jako wokalista hardrockowej grupy Pretty Maids, której w 1981 roku był współzałożycielem. Od 2015 roku tworzy też, z Erikiem Martenssonem, duet Nordic Union. Ponadto współpracował m.in. z niemiecką Avantasią.

W związku z wykrytym rakiem płuc, we wrześniu 2019 roku Ronnie Atkins przeszedł operację, a pod koniec października rozpoczął zaplanowane na dwanaście tygodni zabiegi. Do końca grudnia wokalistę poddano około trzydziestu trzem radioterapiom, po czym czekała go czwarta chemioterapia. Na początku lutego 2020 roku muzyk ogłosił, że najnowsze badania nie wykazały obecności nowotworu w jego organiźmie. Rozpoczął następnie mającą potrwać rok immunoterapię.

W połowie października 2020 roku Ronnie Atkins ujawnił, że przed Wielkanocą dokuczały mu bóle, a nowe badania wykryły u niego raka IV stopnia. Wokalista postanowił skupić się w kolejnych miesiącach na pisaniu muzyki.

W ukończeniu nagrań demo Ronniemu Atkinsowi pomógł Chris Laney. Klawiszowiec Pretty Maids zajął się produkcją materiału na "One Shot". Z powodu możliwości szybkiego pogorszenia się zdrowia Ronniego Atkinsa, podczas sesji nagraniowej jako pierwsze zarejestrowano jego partie - wokalne. Oprócz lidera projektu oraz Chrisa Laneya, który zagrał na gitarze rytmicznej i klawiszach, na albumie wystąpili jeszcze dwaj inni byli lub obecni członkowie Pretty Maids: perkusista Allan Sorensen i klawiszowiec Morten Sandager. Obowiązki basisty pełnił Pontus Egberg z King Diamond. Na gitarze akustycznej zagrał Anders Ringman. Partie gitary prowadzącej wykonali: Pontus Norgren z HammerFall, Kee Marcello występujący dawniej w Europe, a także Olliver Hartmann, John Berg i Chris Laney. Jako dodatkowi wokaliści w nagraniach wzięli udział Bjorn Strid z Soilwork, Linnea Vikstrom Egg z QFT, Olliver Hartman i Chris Laney. Miksami zajął się Jacob Hansen.

Lista utworów:

1. Real
2. Scorpio
3. One Shot
4. Subjugated
5. Frequency of Love
6. Before The Rise of an Empire
7. Miles Away
8. Picture Yourself
9. I Prophesize
10. One by One
11. When Dreams Are Not Enough

Komentarze
Dodaj komentarz »