zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 21 października 2021

Wideoklip St. Omer z wokalistą Zwłok

16.03.2021 09:21  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil St. Omer na Facebooku

Opublikowano wideoklip do pochodzącego z drugiego albumu grupy St. Omer utworu "Dalej są smoki". W nagraniu wziął udział wokalista Jacek "Magilla" Kosiński, znany m.in. z zespołu Zwłoki. "Higiena umysłu" ukazała 12 marca 2021 roku za pośrednictwem MTJ.

Wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, lider zespołu Para Wino, poznał gitarzystę Pawła "Hofmanna" Ciepałę i perkusistę Krzyśka "Noska" Ossowskiego z grupy Dziarwa w lutym 2019 roku, przy okazji wspólnego koncertu obu formacji. Wkrótce potem trzej punkowi muzycy postanowili stworzyć nową kapelę. Nazwę wzięli od francuskiego miasta Saint-Omer. Próby odbywali z tymczasowym saksofonistą. Pod koniec lipcowej sesji nagraniowej do grupy dołączył ściągnięty na to stanowisko przez wokalistę Dominik "Domino" Gałązka, mający w życiorysie współpracę m.in. z Kryzysem. Debiutancki album, zatytułowany po prostu "St. Omer", ukazał się w styczniu 2020 roku, nakładem wytwórni MTJ.

Od czerwca 2020 roku grupa przygotowywała materiał na drugą płytę. Na próbach opracowała piętnaście nowych utworów: "Higiena umysłu", "Kot i pies nie chcą być weganami", "Przyjaciel to przyszły wróg", "Samochody coraz nowocześniejsze", "Się ożeni", "Brzydkie kobiety", "Chrystus nie zawiódł", "Wara od człowieka", "Jestem strychem", "Słowo Murzyn", "Dalej są smoki", "Niewiara w kościół to nie ateizm", "Trzy córki polityka", "Niszcz czarny rasizm" i "Trans naziole". Dodatkowo na warsztat wzięła dwa starsze, z repertuaru Pary: "Lot nad Amsterdamem" i "Pomnik królewny".

Sesja nagraniowa odbywała się w kilku studiach, od września do listopada 2020 roku. Miksy i mastering wykonał Krzysztof Palczewski.

Premiera albumu zapowiadana była na grudzień 2020 roku, jednak uległa opóźnieniu.

Obecnie w skład grupy wchodzą: wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, gitarzysta Paweł "Hofmann" Ciepała, perkusista Krzysztof "Nosek" Ossowski oraz saksofoniści Dominik "Domino" Gałązka i Marcin "Ganio" Gańko.

Latem 2021 roku St. Omer zamierza zagrać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku, na drugiej edycji "Rocka nad Legą". Festiwal ma się odbyć w dniach 6 i 7 sierpnia. Potwierdzono również udział m.in. formacji Molly Malone's, Kto Nie Kocha Pieszczocha, The Corpse, Prawda, Bunkier, Mister X, Messed Up i Nauka o Gównie.

Komentarze
Dodaj komentarz »