zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

Teledysk do "Arcydzieła zagłady" Dragona

26.03.2021 10:19  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Dragona i Metal Mind Productions na Facebooku

Opublikowany został teledysk do tytułowego utworu z nowego długograja zespołu Dragon. Album "Arcydzieło zagłady" miał premierę 19 lutego 2021 roku na płytach kompaktowych, a 9 kwietnia ma się ukazać również na winylowych. Wydawcą materiału jest Metal Mind Productions.

Dragon powstał w Katowicach w 1984 roku. W składzie od początku znajduje się gitarzysta Jarek Gronowski. W 2016 roku doszło do reaktywacji zespołu, po szesnastu latach przerwy w działalności.

Ostatnią zmianę w składzie ogłoszono w lipcu 2020 roku. Miejsce perkusisty Ireneusza Lotha, który półtora roku wcześniej zastąpił na tym stanowisku Bombę, zajął Mikołaj Toczko.

Sesja nagraniowa albumu "Arcydzieło zagłady" odbyła się w październiku 2020 roku. Wzięli w niej udział: wokalista Adrian "Fred" Frelich, gitarzysta Jarosław "Gronos" Gronowski, basista i klawiszowiec Krzysztof "Fazee" Oset oraz perkusista Mikołaj Toczko.

Lista utworów:

1. Przemoc
2. R.T.H.
3. Nie zginaj kolan
4. Czas umiera
5. Arcydzieło zagłady
6. Skaza
7. Kłamca
8. Klatka przeznaczenia

"Arcydzieło zagłady" jest pierwszym albumem Dragona od ponad dwóch dekad. Poprzedni, zatytułowany "Twarze", ukazał się w 1999 roku.

Tagi: Dragon
Komentarze
Dodaj komentarz »