zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Wideoklip do "Predators and Scavengers" Tomahawk

27.03.2021 13:20  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Ipecac Recordings na YouTube

W dniu premiery piątego albumu grupy Tomahawk opublikowano teledysk do pochodzącego z niego utworu "Predators and Scavengers". Wideoklip przygotował Diego Cumplido. "Tonic Immobility" ukazał się 26 marca 2021 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Ipecac Recordings. Jego dystrybucją w Polsce zajmuje się Mystic Production.

Zespół Tomahawk utworzyli w 1999 roku wokalista Mike Patton, wówczas członek grup Mr. Bungle i Fantomas, wkrótce po rozstaniu z Faith No More, oraz gitarzysta Duane Denison z kończącego działalność The Jesus Lizard. Dołączyli do nich basista Kevin Rutmanis z Melvins i perkusista John Stanier z rozwiązanego Helmet. Skład ten nagrał dwa albumy. W rejestracji trzeciego - "Anonymous" z 2007 roku - nie wziął już udziału Kevin Rutmanis. Od czwartego - wydanego w styczniu 2013 roku "Oddfellows" - obowiązki basisty pełni Trevor Dunn, znany m.in. z grup Mr. Bungle i Fantomas.

Okładkę "Tonic Immobility" przygotował Eric Livingston.

Lista utworów:

1. SHHH!
2. Valentine Shine
3. Predators and Scavengers
4. Doomsday Fatigue
5. Business Casual
6. Tattoo Zero
7. Fatback
8. Howlie
9. Eureka
10. Sidewinder
11. Recoil
12. Dog Eat Dog

Album jest pierwszą pozycją w dyskografii Tomahawk od czasu singla "M.E.A.T." z 2014 roku, zawierającego odrzuty z sesji do "Oddfellows".

Tagi: Tomahawk
Komentarze
Dodaj komentarz »