zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 lipca 2022

"Neferkapta's Tomb" z zapowiadanego albumu Akhenaten

27.03.2021 10:49  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Akhenaten na Facebooku

Zaprezentowany został utwór "Neferkapta's Tomb" z zapowiadanego albumu amerykańskiej formacji Akhenaten. Nagranie zawiera solówkę gitarową Josha Dummera z Buried Realm oraz partie wokalne w wykonaniu Nationa Sampino z A Belt Above Black. Długograj zatytułowany "The Emerald Tablets of Thoth" ukaże się 30 kwietnia 2021 roku, na płytach kompaktowych, nakładem rosyjskiego Satanath Records i meksykańskiego Dark Terror Temple.

Zespół Akhenaten, z miasta Manitou Springs w stanie Kolorado, ma swoje korzenie w elektronicznych i akustycznych, inspirowanych m.in. muzyką egipską i sumeryjską utworach multiinstrumentalisty Jerreda Housemana, publikowanych przez niego około 2011 roku. Drugą połową duetu, którego nazwa jest imieniem jednego z faraonów z XIV w. p.n.e., został wokalista S. Wyatt Houseman. Grupa wypracowała styl łączący blackened death metal z elementami muzyki Bliskiego Wschodu. Akhenaten wydał dotychczas dwa albumy: "Incantations Through the Gates of Irkalla" w grudniu 2015 roku i "Golden Serpent God" w maju 2018 roku. Ponadto w lutym 2019 roku ukazała się kompilacja wczesnych, w większości jeszcze nie metalowych nagrań projektu, zatytułowana "Gods of Nibiru Vol. 1".

Prace nad "The Emerald Tablets of Thoth" trwały od 2018 roku, a ich zakończenie grupa ogłosiła w kwietniu 2020 roku. W nagraniach jako goście udział wzięli: Josh Dummer z Buried Realm, Stuart Hetzler z The Boston Molasses Disaster i Nation Sampino z A Belt Above Black.

Lista utworów:

1. Neferkapta's Tomb
2. Halls of Amenti
3. Of Emerald and Alchemy
4. A Hybrid of the Gods
5. The Atlantean
6. Cult of Kukulkan
7. The Black Land
8. Tabula Smaragdina
9. Priest of the Jackal
10. Fall of the Living God

Przed "Neferkapta's Tomb" zaprezentowano "A Hybrid of the Gods".

W grudniu 2020 roku zespół poinformował, że rejestruje partie wokalne na swój kolejny album.

Tagi: Akhenaten
Komentarze
Dodaj komentarz »