zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 3 sierpnia 2021

Klip z tekstem do "Better Without You" Evanescence

29.03.2021 09:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Evanescence na Facebooku

Amerykański zespół Evanescence opublikował klip z tekstem do "Better Without You". Album "The Bitter Truth", z którego pochodzi utwór, ukazał się 26 marca 2021 roku na płytach kompaktowych i analogowych. Jego dystrybucją w Polsce zajmuje się Sony Music Entertainment. Przypominamy, że grupa planuje zagrać, razem z Within Temptation, 12 września 2021 roku w Gliwicach.

Evanescence założyli w 1995 roku w Little Rock w stanie Arkansas wokalistka i pianistka Amy Lee oraz gitarzysta Ben Moody. Pierwszy album studyjny grupy - "Fallen" z 2003 roku - przyniósł jej międzynarodową sławę. Czwarty i ostatni przed "The Bitter Truth", zatytułowany "Synthesis", ukazał się 10 listopada 2017 roku i zawierał w większości nowe aranżacje opublikowanych wcześniej kompozycji formacji. 22 listopada 2019 roku wydany został singiel zespołu z przeróbką utworu "The Chain" Fleetwood Mac - cover przygotowano na potrzeby gry komputerowej "Gears 5".

W skład zespołu wchodzą obecnie Amy Lee, grający na gitarach Troy McLawhorn i Jen Majura, basista Tim McCord i perkusista Will Hunt. Do "Use My Voice" partie wokali wspierających zarejestrowały Sharon den Adel z Within Temptation, Lzzy Hale z Halestorm, Deena Jakoub z Veridii, Taylor Momsen z The Pretty Reckless, Lindsey Stirling, Amy McLawhorn - żona Troya oraz siostry Amy Lee: Lori Lee Bulloch i Carrie South. Utwór "Yeah Right" pierwotnie miał trafić na album "Evanescence" z 2011 roku, ale grupie nie odpowiadała jego ówczesna wersja. Przy rejestracji materiału na "The Bitter Truth" zespół współpracował z producentem Nickiem Raskulineczem.

Album udostępniony został w formie cyfrowej, na płytach kompaktowych, na płytach winylowych oraz w boksach. W skład ostatniego z wymienionych wydań weszły m.in. dwie płyty kompaktowe - z dwunastoma podstawowymi kompozycjami i z występem w "Rock Falcon Studio" - kaseta magnetofonowa z dodatkami i plakat.

Lista utworów:

1. Artifact/The Turn
2. Broken Pieces Shine
3. The Game Is Over
4. Yeah Right
5. Feeding the Dark
6. Wasted on You
7. Better Without You
8. Use My Voice
9. Take Cover
10. Far from Heaven
11. Part of Me
12. Blind Belief

Przypominamy, że w ramach odbywanego w towarzystwie Within Temptation "Worlds Collide Tour 2020" zespół miał wystąpić 20 września w Gliwicach, ale wydarzenie to zostało przełożone na 12 września 2021 roku. Bilety zakupione przed zmianą zachowują ważność na nowy termin, można je również zwracać oraz wymieniać na vouchery na inne koncerty organizowane przez Mystic Coalition i na "Mystic Festival 2021".

12.09.2021 - Gliwice, "Arena Gliwice"
Bilety w przedsprzedaży: 199 zł (płyta), 179 zł, 239 zł, 299 zł (miejsca siedzące) i 279 zł (Golden Circle)
Bilety w dniu koncertu: 220 zł (płyta) i 300 zł (Golden Circle)

Komentarze
Dodaj komentarz »