zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 maja 2021

Wideoklip do "Skyggespil" Angstskrig z Attilą Vorosem

15.04.2021 12:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Angstskrig na Facebooku

Opublikowany został drugi wideoklip do tytułowego utworu ze "Skyggespil" zespołu Angstskrig. W nowym, przygotowanym przez Daniela Buchwalda teledysku wystąpił Attila Voros. Znany ze współpracy m.in. z grupami Tyr, Sanctuary i Satyricon gitarzysta zagrał w utworze solówkę. Album wydany zostanie na płytach kompaktowych i winylowych przez Despotz Records, 28 maja 2021 roku.

Angstskrig to duński duet powstały w drugiej połowie 2019 roku, wykonujący mieszankę black metalu i black and rolla. Jego członkowie występują w maskach i nie zdradzają swoich tożsamości.

Sesja nagraniowa albumu "Skyggespil" odbyła się w "Hikikomori Studio". Produkcją zajął się Frederik Brandt Jakobsen. W utworze tytułowym solówkę gitarową wykonał Attila Voros współpracujący dotychczas m.in. z grupami Tyr, Sanctuary i Satyricon, a w "Lucifer Kalder" - Frederic Leclercq, znany m.in. z Dragonforce. W "Slaebt Gennem Solet" wystąpili Mathias "Vreth" Lillmans - wokalista Finntroll oraz gitarzysta Tomas Elofsson z Sanctification. W nagraniu "Knaefald" jako goście wzięli udział gitarzysta Sylvain Coudret z Soilwork oraz producent Frederik Brandt Jakobsen. Autorem okładki jest Daniel Buchwald.

Lista utworów:

1. Skyggespil
2. Uhygge
3. Lad Paladserne Braende
4. Lucifer Kalder
5. Slaebt Gennem Solet
6. Knaefald

Pierwszym singlem promującym album był "Lucifer Kalder".

Tagi: Angstskrig
Komentarze
Dodaj komentarz »