zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 października 2021

Evanescence pokazał teledysk do "Better Without You"

17.04.2021 08:42  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Evanescence na Facebooku

Grupa Evanescence opublikowała teledysk do "Better Without You". Reżyserią klipu zajął się Eric D. Howell. Album "The Bitter Truth", z którego pochodzi utwór, ukazał się 26 marca 2021 roku na płytach kompaktowych i analogowych. Jego dystrybucją w Polsce zajmuje się Sony Music Entertainment. Przypominamy, że zespół planuje zagrać, razem z Within Temptation, 18 marca 2022 roku w Gliwicach.

Evanescence założyli w 1995 roku w Little Rock w stanie Arkansas wokalistka i pianistka Amy Lee oraz gitarzysta Ben Moody. Pierwszy album studyjny grupy - "Fallen" z 2003 roku - przyniósł jej międzynarodową sławę. Czwarty i ostatni przed "The Bitter Truth", zatytułowany "Synthesis", ukazał się w listopadzie 2017 roku i zawierał w większości nowe aranżacje opublikowanych wcześniej kompozycji formacji.

W skład zespołu wchodzą obecnie Amy Lee, grający na gitarach Troy McLawhorn i Jen Majura, basista Tim McCord i perkusista Will Hunt. Przy rejestracji materiału na "The Bitter Truth" grupa współpracowała z producentem Nickiem Raskulineczem. Do "Use My Voice" partie wokali wspierających zarejestrowały Sharon den Adel z Within Temptation, Lzzy Hale z Halestorm, Deena Jakoub z Veridii, Taylor Momsen z The Pretty Reckless, Lindsey Stirling, Amy McLawhorn - żona Troya oraz siostry Amy Lee: Lori Lee Bulloch i Carrie South. Utwór "Yeah Right" pierwotnie miał trafić na album "Evanescence" z 2011 roku, ale grupie nie odpowiadała jego ówczesna wersja.

"The Bitter Truth" udostępniony został w formie cyfrowej, na płytach kompaktowych, na płytach winylowych oraz w boksach. W skład ostatniego z wymienionych wydań weszły m.in. dwie płyty kompaktowe - z dwunastoma podstawowymi kompozycjami i z występem w "Rock Falcon Studio" - kaseta magnetofonowa z dodatkami i plakat.

Lista utworów:

1. Artifact/The Turn
2. Broken Pieces Shine
3. The Game Is Over
4. Yeah Right
5. Feeding the Dark
6. Wasted on You
7. Better Without You
8. Use My Voice
9. Take Cover
10. Far from Heaven
11. Part of Me
12. Blind Belief

Przypominamy, że w ramach odbywanego w towarzystwie Within Temptation "Worlds Collide Tour 2022" zespół zamierza wystąpić 18 marca w Gliwicach. Wydarzenie było dwukrotnie przekładane - wcześniej koncert zapowiadano na 20 września 2020 roku i 12 września 2021 roku. Bilety zakupione przed zmianą zachowują ważność na nowy termin. Do 10 października 2021 roku można je również zwracać oraz wymieniać na vouchery na inne koncerty organizowane przez Mystic Coalition.

Jako support w Gliwicach zaprezentuje się szwedzki Smash Into Pieces.

Dodatkowo headlinerzy odpłatnie oferują widzom m.in. spotkania z zespołami i wstęp na salę koncertową podczas próby nagłośnienia. W przypadku Evanescence ceny wynoszą, zależnie od pakietu, 150 i 299 dolarów, a Within Temptation - 1045,50 zł (plus opłata serwisowa). Uczestnictwo wymaga osobnego zakupu biletu na koncert.

18.03.2022 - Gliwice, "Arena Gliwice"
Bilety w przedsprzedaży: 199 zł (płyta), 179 zł, 239 zł, 299 zł (miejsca siedzące) i 279 zł (Golden Circle)
Bilety w dniu koncertu: 220 zł (płyta) i 300 zł (Golden Circle)

Komentarze
Dodaj komentarz »