zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

"Desert High" z nowego albumu Billy'ego Gibbonsa

18.04.2021 09:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Billy'ego Gibbonsa

Opublikowany został utwór "Desert High". Kompozycja pochodzi z trzeciego albumu solowego Billy'ego F Gibbonsa. Materiał zatytułowany "Hardware" wydany zostanie 4 czerwca 2021 roku przez Concord Records.

Billy Gibbons najlepiej znany jest jako założyciel zespołu ZZ Top, w którym gra na gitarze i śpiewa od 1969 roku. W dorobku ma dwa albumy solowe. Pierwszy - "Perfectamundo" z 2015 roku - firmował nazwą Billy Gibbons and the BFG's. Wydany trzy lata później "The Big Bad Blues" opublikował jako Billy F Gibbons.

Materiał na "Hardware" nagrany został w kalifornijskim "Escape Studio", w pobliżu Palm Springs. W skład zespołu Billy'ego Gibbonsa weszli gitarzysta Austin Hanks i znany m.in. z Guns N' Roses i Velvet Revolver perkusista Matt Sorum. W utworze "Stackin' Bones" wystąpiły też członkinie duetu Larkin Poe.

Produkcją zajęli się Billy Gibbons, Matt Sorum i Mike Fiorentino, a także Chad Shlosser. Są oni również autorami większości utworów z albumu - wyjątkiem jest "Hey Baby, Que Paso" z repertuaru Texas Tornados.

Tytuł długograja nawiązuje do nazwiska zmarłego w 2019 roku Joe Hardy'ego, który od lat 80. wielokrotnie współpracował z Billym Gibbonsem, m.in. jako producent, kompozytor i instrumentalista.

Lista utworów:

1. My Lucky Card
2. She's on Fire
3. More-More-More
4. Shuffle, Step & Slide
5. Vagabond Man
6. Spanish Fly
7. West Coast Junkie
8. Stackin' Bones
9. I Was a Highway
10. S-G-L-M-B-B-R
11. Hey Baby, Que Paso
12. Desert High

Przed "Desert High" opublikowano teledysk do "West Coast Junkie".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Desert High" z nowego albumu Billy'ego Gibbonsa
Bungo (gość, IP: 89.64.62.*), 2021-04-18 21:01:46 | odpowiedz | zgłoś
Tomem Waitsem zaleciało ;-)