zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Teledysk do "My Lucky Card" Billy'ego Gibbonsa

16.05.2021 12:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Billy'ego Gibbonsa na Facebooku

Jako trzeci singiel promujący nowy album Billy'ego F Gibbonsa zaprezentowano "My Lucky Card". Teledysk wyreżyserował Harry Reese. Materiał zatytułowany "Hardware" wydany zostanie 4 czerwca 2021 roku przez Concord Records.

Billy Gibbons najlepiej znany jest jako założyciel zespołu ZZ Top, w którym gra na gitarze i śpiewa od 1969 roku. W dorobku ma dwa albumy solowe. Pierwszy - "Perfectamundo" z 2015 roku - firmował nazwą Billy Gibbons and the BFG's. Wydany trzy lata później "The Big Bad Blues" opublikował jako Billy F Gibbons.

Materiał na "Hardware" nagrany został w kalifornijskim "Escape Studio", w pobliżu Palm Springs. W skład zespołu Billy'ego Gibbonsa weszli gitarzysta Austin Hanks i znany m.in. z Guns N' Roses i Velvet Revolver perkusista Matt Sorum. W utworze "Stackin' Bones" wystąpiły też członkinie duetu Larkin Poe.

Produkcją zajęli się Billy Gibbons, Matt Sorum i Mike Fiorentino, a także Chad Shlosser. Są oni również autorami większości utworów z albumu - wyjątkiem jest "Hey Baby, Que Paso" z repertuaru Texas Tornados.

Tytuł długograja nawiązuje do nazwiska zmarłego w 2019 roku Joe Hardy'ego, który od lat 80. wielokrotnie współpracował z Billym Gibbonsem, m.in. jako producent, kompozytor i instrumentalista.

Lista utworów:

1. My Lucky Card
2. She's on Fire
3. More-More-More
4. Shuffle, Step & Slide
5. Vagabond Man
6. Spanish Fly
7. West Coast Junkie
8. Stackin' Bones
9. I Was a Highway
10. S-G-L-M-B-B-R
11. Hey Baby, Que Paso
12. Desert High

Przed "My Lucky Card" opublikowano teledyski do "West Coast Junkie" i "Desert High".

Komentarze
Dodaj komentarz »