zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 maja 2021

Mr. Bungle wyda koncertowy "The Night They Came Home"

22.04.2021 08:48  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Mr. Bungle na Facebooku

Amerykański zespół Mr. Bungle zapowiedział koncertowy album "The Night They Came Home". Materiał ukaże się 11 czerwca 2021 roku nakładem Ipecac Recordings, na płytach kompaktowych, DVD, blu-ray, na kasetach VHS i w formie cyfrowej. Udostępnione zostało pochodzące z albumu wykonanie "Bungle Grind".

Kalifornijski zespół alternatywnometalowy Mr. Bungle powstał w 1985 roku, wskutek połączenia sił przez byłych członków grup Fiend i Torcher. Trzon formacji od początku stanowią wokalista Mike Patton, gitarzysta Trey Spruance i basista Trevor Dunn. Grupa stopniowo urozmaicała swój styl - na jej trzech, wydanych w latach 90., albumach death metal, thrash metal i hardcore punk zostały niemal całkowicie wyeliminowane, a pojawiły się m.in. fusion, ska, funk i surf rock.

W sierpniu 2019 roku reaktywowany Mr. Bungle zapowiedział na luty 2020 roku swoje pierwsze od prawie dwóch dekad koncerty. Nowymi członkami grupy zostali gitarzysta Scott Ian z Anthraxu oraz znany m.in. ze Slayera perkusista Dave Lombardo. Na żywo Mr. Bungle wykonywał swoje najstarsze utwory oraz covery. W czerwcu kwintet wydał singiel z własnym wykonaniem "USA" The Exploited. Następnie, 30 października, ukazał się "The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo". Na albumie znalazła się część kompozycji znanych z dema "The Raging Wrath of the Easter Bunny" z 1986 roku oraz pochodzące z tamtego okresu utwory, których Mr. Bungle nie wydał wcześniej w wersjach studyjnych, a także dwa covery: "Hypocrites / Habla Espanol O Muere" S.O.D. i "Loss for Words" Corrosion of Conformity. W "Anarchy Up Your Anus" wystąpiła dodatkowo aktorka Rhea Perlman.

Premierze albumu towarzyszyła halloweenowa transmisja występu zatytułowanego "The Night They Came Home". Na ograniczonych do tysiąca egzemplarzy kasetach VHS oraz w formie cyfrowej wydany zostanie jedynie wyreżyserowany przez Jacka Bennetta zapis koncertu. Na DVD i blu-ray, które ukażą się w kompletach z płytami kompaktowymi, trafią też m.in. teledyski do "Raping Your Mind", "Eracist" i "Sudden Death", a także otwierający imprezę występ Neila Hamburgera. Na "The Night They Came Home" obecni mają być też inni goście.

Lista utworów:

1. Won't You Be My Neighbor? (oryg. Mr. Rogers)
2. Anarchy up Your Anus
3. Raping Your Mind
4. Bungle Grind
5. Methematics
6. Hell Awaits / Summer Breeze (oryg. Slayer / Seals & Crofts)
7. Eracist
8. World up My Ass (oryg. Circle Jerks)
9. Glutton for Punishment
10. Hypocrites / Habla Espanol O Muere (oryg. S.O.D.)
11. Spreading the Thighs of Death
12. Loss for Words (oryg. Corrosion of Conformity)
13. Sudden Death
14. Loss of Control (oryg. Van Halen)

Tagi: Mr. Bungle
Komentarze
Dodaj komentarz »