zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 25 stycznia 2021

Wideoklip do "Sudden Death" Mr. Bungle

13.11.2020 15:24  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Mr. Bungle na Facebooku

Zaprezentowano wyreżyserowany przez Dereka Cianfrance'a wideoklip do "Sudden Death" Mr. Bungle. Utwór pochodzi z wydanego 30 października 2020 roku przez Ipecac Recordings "The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo", na którym amerykańska formacja wróciła do thrashmetalowo-hardcore'owego repertuaru z początku swojej działalności. Dystrybucją albumu w Polsce zajmuje się Mystic Production.

Kalifornijski zespół alternatywnometalowy Mr. Bungle powstał w 1985 roku, wskutek połączenia sił przez byłych członków grup Fiend i Torcher. Trzon formacji od początku stanowią wokalista Mike Patton, gitarzysta Trey Spruance i basista Trevor Dunn. Grupa stopniowo urozmaicała swój styl - na jej trzech, wydanych w latach 90., albumach death metal, thrash metal i hardcore punk zostały niemal całkowicie wyeliminowane, a pojawiły się m.in. fusion, ska, funk i surf rock. Po raz ostatni przed długotrwałą przerwą w działalności zespół wystąpił na żywo 9 września 2000 roku.

W sierpniu 2019 roku Mr. Bungle zapowiedział na luty 2020 roku trzy koncerty. Wskutek dużego zainteresowania, ich liczba została w ciągu kilku dni zwiększona do siedmiu. Nowymi członkami grupy zostali gitarzysta Scott Ian z Anthraxu oraz znany m.in. ze Slayera perkusista Dave Lombardo. Na żywo Mr. Bungle wykonywał swoje najstarsze utwory, w tym prawie całą zawartość dema "The Raging Wrath of the Easter Bunny" z 1986 roku, oraz covery.

W marcu 2020 roku ogłoszono, że kwintet przygotowuje nowe wersje studyjne repertuaru z koncertów. Po trwającej dwie dekady przerwie wydawniczej, 5 czerwca ukazał się singiel Mr. Bungle - cover "USA" The Exploited. Zyski z jego sprzedaży przeznaczone zostały na COVID-19 Relief Fund pomagający dotkniętym koronawirusem członkom społeczności muzycznej.

Materiał na "The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo" nagrany został przez Husky'ego Hoskuldsa w "Studio 606". Miksami zajął się Jay Ruston. Za produkcję odpowiada zespół. Na albumie znalazła się część kompozycji znanych z dema "The Raging Wrath of the Easter Bunny" z 1986 roku oraz pochodzące z tamtego okresu utwory, których Mr. Bungle nie wydał wcześniej w wersjach studyjnych, a także dwa covery: "Hypocrites / Habla Espanol O Muere" S.O.D. i "Loss for Words" Corrosion of Conformity. W "Anarchy Up Your Anus" wystąpiła dodatkowo aktorka Rhea Perlman.

Lista utworów:

1. Grizzly Adams
2. Anarchy Up Your Anus
3. Raping Your Mind
4. Hypocrites / Habla Espanol O Muere
5. Bungle Grind
6. Methematics
7. Eracist
8. Spreading the Thighs of Death
9. Loss for Words
10. Glutton for Punishment
11. Sudden Death

Przed "Sudden Death" zaprezentowano również wideoklipy do "Raping Your Mind" i "Eracist".

Tagi: Mr. Bungle
Komentarze
Dodaj komentarz »