zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 października 2021

Seven Spires prezentuje singiel "The Cursed Muse"

27.04.2021 09:13  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Frontiers Music srl, Seven Spires, Adrienne Cowan i Jacka Kosto na Facebooku

Amerykański Seven Spires zaprezentował premierowy singiel "The Cursed Muse". Trzeci album zespołu ma zostać wydany jesienią 2021 roku przez Frontiers Music srl i kontynuować wątki z dwóch poprzednich długograjów. Nie ujawniono jeszcze jego tytułu ani listy utworów.

Symfonicznometalowy Seven Spires powstał w 2013 roku w Bostonie. Członkami grupy od początku są grająca na klawiszach wokalistka Adrienne Cowan i gitarzysta Jack Kosto. Przez dwa pierwsze lata dochodziło do wielu zmian w składzie. Od jego ustabilizowania w 2015 roku sekcję rytmiczną stanowią basista Peter Albert de Reyna i perkusista Chris Dovas. Na początku 2019 roku ogłoszono podpisanie przez zespół kontraktu z wytwórnią Frontiers Music Srl.

W dyskografii Seven Spires znajdują się EP-ka "The Cabaret of Dreams" z 2014 roku i dwa koncept albumy: "Solveig" z 2017 roku i poprzedzający go fabularnie "Emerald Seas" z lutego 2020 roku. Materiał na oba długograje zmiksował Sascha Paeth, który współpracuje z Adrienne Cowan również w swoim projekcie Masters of Ceremony.

W połowie lipca 2020 roku zespół poinformował, że skończył pisać materiał na trzeci album. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 29 sierpnia. Do drugiej połowy października zarejestrowane zostały partie m.in. perkusji, gitar, bezprogowej gitary basowej, kontrabasu i wokalu. Na album ma trafić co najmniej kilkanaście utworów, z których najdłuższy trwa ponad dziesięć minut.

Tagi: Seven Spires
Komentarze
Dodaj komentarz »