zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 października 2021

Seven Spires udostępnił "This God Is Dead"

11.06.2021 13:13  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Seven Spires na Facebooku

Udostępniony został drugi singiel promujący zapowiadany na jesień 2021 roku trzeci album Seven Spires. W "This God Is Dead" główne partie wokalne, razem z Adrienne Cowan, wykonał Roy Khan z norweskiego Conception, znany też z amerykańskiego zespołu Kamelot. Przy chórkach współpracował David Akesson z Qantice. Album ma zostać wydany przez Frontiers Music. Nie ujawniono jeszcze jego tytułu.

Symfonicznometalowy Seven Spires powstał w 2013 roku w Bostonie. Członkami grupy od początku są grająca na klawiszach wokalistka Adrienne Cowan i gitarzysta Jack Kosto. Przez dwa pierwsze lata dochodziło do wielu zmian w składzie. Od jego ustabilizowania w 2015 roku sekcję rytmiczną stanowią basista Peter Albert de Reyna i perkusista Chris Dovas. Na początku 2019 roku ogłoszono podpisanie przez zespół kontraktu z wytwórnią Frontiers Music.

W dyskografii Seven Spires znajdują się EP-ka "The Cabaret of Dreams" z 2014 roku i dwa koncept albumy: "Solveig" z 2017 roku i poprzedzający go fabularnie "Emerald Seas" z lutego 2020 roku. Materiał na oba długograje zmiksował Sascha Paeth, który współpracuje z Adrienne Cowan również w swoim projekcie Masters of Ceremony.

W połowie lipca 2020 roku zespół poinformował, że skończył pisać materiał na trzeci album. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 29 sierpnia. Do drugiej połowy października zarejestrowane zostały partie m.in. perkusji, gitar, bezprogowej gitary basowej, kontrabasu i wokalu. Na album ma trafić co najmniej kilkanaście utworów, z których najdłuższy trwa ponad dziesięć minut. Fabularnie mają one kontynuować wątki z dwóch poprzednich długograjów zespołu. Jako pierwszy singiel, w kwietniu 2021 roku udostępniony został "The Cursed Muse". Miksami i masteringiem zajął się Sascha Paeth.

Tagi: Seven Spires
Komentarze
Dodaj komentarz »