zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 17 maja 2021

"Tanz Mit Laibach" w wykonaniu Noctiferii i Attili Csihara

2.05.2021 09:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Noctiferii na Facebooku

Jako trzeci singiel promujący album z jej aranżacjami utworów z repertuaru formacji Laibach, słoweńska Noctiferia zaprezentowała "Tanz Mit Laibach". W wykonaniu wspomógł grupę Attila Csihar znany m.in. z Mayhem. Klip przygotował Igor Nardin. Album "Reforma - Tribute to Laibach" ukaże się 28 maja 2021 roku. Na płytach kompaktowych i winylowych opublikują go wytwórnie Nika i Code 7. W formie cyfrowej udostępniony zostanie przez Blood Blast Distribution.

Noctiferię założyli w Lublanie gitarzysta Igor Nardin i basista Uros Lipovec z zespołu Emetica. Pierwszym albumem studyjnym, który wydali pod nową nazwą, był "Baptism at Savica Fall" z 1998 roku. Grupa wykonywała początkowo black i death metal, następnie sięgnęła po industrial. Ostatni album zespołu - "Transnatura" z 2016 roku - zawiera muzykę akustyczną.

Założycielom towarzyszą obecnie wokalista Gianni Poposki, gitarzysta Andrej Blatnik i perkusista Urban Krc.

Prace nad "Reforma - Tribute to Laibach" rozpoczęły się w 2018 roku. Jako goście na albumie wystąpili: David Vincent, znany m.in. z Morbid Angel, w "Now You Will Pay", Atilla Csihar z Mayhem w "Tanz Mit Laibach", a także Jorgen Munkeby z norweskiego Shining. Miksami i masteringiem zajął się Henrik Udd. Okładkę przygotował Jean-Emmanuel "Valnoir" Simoulin. Na materiał złożyły się nowe aranżacje utworów z repertuaru zespołu Laibach, powstałego w 1980 roku, również na terenie obecnej Słowenii.

Lista utworów:

1. Barbarians Are Coming
2. Now You Will Pay
3. No History
4. Tanz Mit Laibach
5. Eurovision
6. Smrt Za Smrt
7. Das Spiel Ist Aus
8. Nova Akropola

Poprzednimi singlami promującymi album były "Now You Will Pay" i "No History".

Tagi: Noctiferia
Komentarze
Dodaj komentarz »