zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

"The Emerald Tablets of Thoth" Akhenaten do odsłuchania

2.05.2021 11:47  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Akhenaten na Facebooku

Udostępniono do odsłuchania nowy album amerykańskiej formacji Akhenaten. "The Emerald Tablets of Thoth" ukazał się 30 kwietnia 2021 roku, na płytach kompaktowych, nakładem rosyjskiego Satanath Records i meksykańskiego Dark Terror Temple.

Opublikowano również klip z tekstem do "Halls of Amenti".

Zespół Akhenaten, z miasta Manitou Springs w stanie Kolorado, ma swoje korzenie w elektronicznych i akustycznych, inspirowanych m.in. muzyką egipską i sumeryjską utworach multiinstrumentalisty Jerreda Housemana, publikowanych przez niego około 2011 roku. Drugą połową duetu, którego nazwa jest imieniem jednego z faraonów z XIV w. p.n.e., został wokalista S. Wyatt Houseman. Grupa wypracowała styl łączący blackened death metal z elementami muzyki Bliskiego Wschodu. Przed "The Emerald Tablets of Thoth" Akhenaten wydał dwa albumy z premierowym materiałem: "Incantations Through the Gates of Irkalla" w grudniu 2015 roku i "Golden Serpent God" w maju 2018 roku. Ponadto w lutym 2019 roku ukazała się kompilacja wczesnych, w większości jeszcze nie metalowych nagrań projektu, zatytułowana "Gods of Nibiru Vol. 1".

Prace nad "The Emerald Tablets of Thoth" trwały od 2018 roku, a ich zakończenie grupa ogłosiła w kwietniu 2020 roku. W nagraniach jako goście udział wzięli: Josh Dummer z Buried Realm, Stuart Hetzler z The Boston Molasses Disaster i Nation Sampino z A Belt Above Black.

Lista utworów:

1. Neferkapta's Tomb
2. Halls of Amenti
3. Of Emerald and Alchemy
4. A Hybrid of the Gods
5. The Atlantean
6. Cult of Kukulkan
7. The Black Land
8. Tabula Smaragdina
9. Priest of the Jackal
10. Fall of the Living God

W grudniu 2020 roku zespół poinformował, że rejestruje partie wokalne na swój kolejny album.

Tagi: Akhenaten
Komentarze
Dodaj komentarz »