zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Klip z tekstem do "You Weep" Prestige

5.05.2021 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Prestige

Opublikowany został klip z tekstem do "You Weep" thrashmetalowego zespołu Prestige. Cyfrowy singiel ukazał się 3 maja 2021 roku za pośrednictwem Massacre Records. Wytwórnia wyda utwór również razem z poprzednią premierową kompozycją grupy, na 7-calowej, czerwonej płycie winylowej - "Exit/You Weep" ujrzy światło dzienne 21 maja, w nakładzie 300 egzemplarzy.

Prestige założony został przez nastolatków, w 1987 roku, w fińskim Tampere. Grupa, zanim pięć lat później zawiesiła działalność, wydała trzy albumy. W 2007 roku ukazała się kompilacja utworów Prestige zatytułowana "Decades of Decay". Wkrótce potem zespół się reaktywował.

Skład grupy przez lata stanowili: gitarzyści Jan "Orkki" Yrlund i Ari Karppinen, wokalista i basista Aku Kytola oraz perkusista Tero Karppinen. Ostatni z nich odszedł z zespołu na początku 2020 roku. Jego miejsce zajął Matti "Matson" Johansson, wcześniej grający w grupie Korpiklaani, z którą Orkki wielokrotnie współpracował jako grafik.

Latem 2020 roku Prestige zarejestrował w fińskim "Fantom Studio" utwory "Exit" i "You Weep". Miksami i masteringiem zajął się Samu Oittinen. Cyfrowy singiel "Exit" opublikowany został 15 grudnia 2020 roku, wkrótce po ogłoszeniu podpisania przez zespół kontraktu z Massacre Records.

Tagi: Prestige
Komentarze
Dodaj komentarz »