zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 28 września 2021

Prestige wyda album "Reveal the Ravage"

29.07.2021 09:26  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Prestige na Facebooku

Zaprezentowano wideoklip do "Innocent" thrashmetalowego zespołu Prestige. Utwór znajdzie się na nowym albumie fińskiej grupy. "Reveal the Ravage" ukaże się nakładem Massacre Records: 13 sierpnia 2021 roku na płytach kompaktowych i w formie cyfrowej, następnie 26 listopada na krążkach winylowych.

Prestige założony został przez nastolatków, w 1987 roku, w fińskim Tampere. Grupa, zanim pięć lat później zawiesiła działalność, wydała trzy albumy. W 2007 roku ukazała się kompilacja utworów Prestige zatytułowana "Decades of Decay". Wkrótce potem zespół się reaktywował.

Skład grupy przez lata stanowili: gitarzyści Jan "Orkki" Yrlund i Ari Karppinen, wokalista i basista Aku Kytola oraz perkusista Tero Karppinen. Ostatni z nich odszedł z zespołu na początku 2020 roku. Jego miejsce zajął Matti "Matson" Johansson, wcześniej grający w grupie Korpiklaani, z którą Orkki wielokrotnie współpracował jako grafik.

Latem 2020 roku Prestige zarejestrował w fińskim "Fantom Studio" utwory "Exit" i "You Weep", opublikowane następnie na singlach za pośrednictwem Massacre Records. Miksami i masteringiem zajął się Samu Oittinen.

Sesja nagraniowa albumu "Reveal the Ravage" rozpoczęła się w maju 2021 roku. Odbyła się w "Fantom Studio", gdzie do końca czerwca Samu Oittinen wykonał też miksy i mastering. Okładkę stworzył Jan Yrlund.

Lista utworów:

1. Innocent
2. Burn My Eyes
3. Blessed Be
4. Pick Your Poison
5. Exit
6. You Weep
7. In Remains
8. Ready?
9. Self Destruct
10. Prime Time

Tagi: Prestige
Komentarze
Dodaj komentarz »