zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 29 września 2021

Występem w studiu Kat z Romanem przypomniał o koncertach

23.05.2021 19:36  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Kata & Romana Kostrzewskiego na Facebooku

Jako przypomnienie o zbliżających się koncertach, formacja Kat & Roman Kostrzewski opublikowała zapis swojego krótkiego występu w studiu. W ramach cyklu "Rock Out Sessions", będącego inicjatywą Marty Gabriel z Crystal Viper i Rafała Kossakowskiego z "Kosa Bueno Studio", zespół wykonał utwory "Purpurowe gody", "Głowy w dół spuszczone" i "Zawieszony sznur".

W trakcie sesji nagraniowej albumu "Mind Cannibals" thrashmetalowego Kata w grupie doszło do rozłamu. W efekcie byli już członkowie formacji, wokalista Roman Kostrzewski i perkusista Ireneusz Loth, ruszyli pod koniec 2004 roku w trasę, w trakcie której wykonywali utwory zespołu. Projekt kontynuował następnie działalność pod nazwą Kat & Roman Kostrzewski - dla odróżnienia od grupy Kat, wciąż prowadzonej przez gitarzystę Piotra Luczyka. W repertuarze nowego zespołu stopniowo zaczęły się pojawiać premierowe utwory, które wypełniły wydany w 2011 roku album, zatytułowany "Biało-czarna".

Najnowszym studyjnym długograjem formacji jest "Popiór" - jego premiera odbyła się w marcu 2019 roku. W nagraniach wokaliście towarzyszyli: gitarzyści Jacek Hiro i Krzysztof Pistelok, basista Michał Laksa i perkusista Jacek Nowak. Następnie, w listopadzie 2020 roku, ukazał się "Live 2019", zawierający zapis występu grupy odbytego 28 września 2019 roku we wrocławskim klubie "A2".

Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax
Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax

Jeszcze w maju 2021 roku uruchomiona ma zostać przedsprzedaż nowego albumu solowego Romana Kostrzewskiego.

W związku z pandemią COVID-19, promująca "Popiór" trasa Kata & Romana Kostrzewskiego jesienią 2020 roku została przerwana - wszystkie koncerty formacji, które nie zdążyły się odbyć, odwołano lub zapowiedziano ich przełożenie. Grafik ma zostać wkrótce uaktualniony.

Ponadto ogłoszono koncertowy cykl "Lato w plenerze", w ramach którego Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Gruzja, Jad i Clairvoyance zagrają w ostatnich dniach lipca 2021 roku w trzech miastach. Pierwsza pula biletów została wyprzedana.

29.07 - Kraków, "Nowa Rezydencja"
Bilety: 110 zł (przedsprzedaż - II pula)

30.07 - Poznań, "Skwer Play"
Bilety: 110 zł (przedsprzedaż - II pula)

31.07 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 110 zł (przedsprzedaż - II pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »