zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 23 czerwca 2021

Reaping Asmodeia scoverował "Day 69" Decapitated

11.06.2021 15:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Reaping Asmodeia na Facebooku

Amerykański zespół Reaping Asmodeia nagrał cover "Day 69" polskiego Decapitated. Singiel opublikowany został 4 czerwca 2021 roku za pośrednictwem Prosthetic Records.

Reaping Asmodeia utworzyli ok. 2010 roku w Minneapolis byli członkowie With Dead Hands Rising. Pierwszy album zespołu, wydany w 2014 roku "Poison of the Earth", nagrali: perkusista Daniel Koppy, gitarzysta Alexander Kelly, basista Jakub Muehle i wokalista Tim Snook. Drugi długograj grupy, zatytułowany "Impuritize", ukazał się w 2017 roku. Materiał zarejestrowany został już bez basisty w składzie i z nowym wokalistą - stanowisko objął Steven Lane. W 2021 roku nakładem Prosthetic Records ma się ukazać trzeci album zespołu.

"Day 69" pochodzi z wydanego w 2006 roku "Organic Hallucinosis". Amerykański zespół skomentował wybór coveru: "Wczesny Decapitated miał głęboki wpływ na nas wszystkich w Reaping Asmodeia. Gdy myślimy o albumach, które odcisnęły na nas silne piętno, (...) nie ma wątpliwości, że 'Organic Hallucinosis' zostanie wspomniany. Umiejętności, poziom techniczny i czysta bezkompromisowość tego albumu niezmiennie robią wrażenie".

Komentarze
Dodaj komentarz »