zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 18 października 2021

Leprous wyda album "Aphelion"

16.06.2021 13:11  autor: Verghityax, źródło: profil Leprous na Facebooku

Leprous zapowiedział premierę swojego siódmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Aphelion". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 27 sierpnia 2021 roku.

Einar Solberg poinformował, że "Aphelion" to album w dużej mierze spontaniczny i eksperymentalny, a pomysł jego realizacji zrodził się w wyniku pandemii. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Ghost Ward Studios", "Ocean Sound Recordings" i "Cederberg Studios". Miksami zajął się Adam Noble, za mastering odpowiada Robin Schmidt. Okładkę przygotowała Elena Sigida.

Ostatni album studyjny Leprous, pt. "Pitfalls", ujrzał światło dzienne 25 października 2019 roku za sprawą InsideOut Music. Materiał zarejestrowany został tam, gdzie dwa poprzednie albumy - w "Ghost Ward Studios" w Szwecji, pod okiem Davida Castillo. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował dziesięć autorskich kompozycji oraz cover "Angel" Massive Attack. Za miksy odpowiada Adam Noble.

Zespół powstał w 2001 roku w norweskim Notodden. Od momentu powstania grupy jej trzon stanowią wokalista i klawiszowiec Einar Solberg oraz gitarzysta Tor Oddmund Suhrke.

Tagi: Leprous
Komentarze
Dodaj komentarz »