zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 października 2021

Polska Arkona na "Black Waves Fest"

16.06.2021 16:22  autor: Verghityax, źródło: blackwavesfest.pl

Polska Arkona dołączyła do składu szóstej edycji "Black Waves Fest". Wcześniej swój udział potwierdziły Infernal War, Inferno, Jarun, Obsidian Mantra i Okrutnik. Koncert odbędzie się 9 października 2021 roku w "Jarocińskim Ośrodku Kultury".

Arkona promować będzie swój siódmy longplay studyjny, pt. "Age of Capricorn". Album trafił do sprzedaży 13 grudnia 2019 roku za sprawą Debemur Morti Productions. Składający się z sześciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Impressive Art Studio".

Blackmetalowy Infernal War nadal ogrywa materiał z ostatniego wydawnictwa, pt. "Axiom". Jest to trzeci longplay studyjny w dorobku grupy. Jedenaście utworów, które znalazło się na płycie, zostało nagrane, zmiksowane i zmasterowane w studio "No Solace" pod okiem M. z Mgły i Kriegsmaschine. Premiera albumu odbyła się 17 kwietnia 2015 roku za sprawą Agonia Records.

Czesi z blackmetalowego Inferno promować będą swój ostatni album studyjny, pt. "Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity)". Ukazał się on 7 maja 2021 roku, pod banderą Debemur Morti Productions. "Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity)" to ósmy longplay studyjny w dorobku zespołu. Składający się z sześciu kompozycji materiał powstał w "KSV Studios". Miksami i masteringiem zajął się Stephen Lockhart.

Jarun przyjedzie z materiałem ze swojego czwartego albumu studyjnego, zatytułowanego "Rok spokojnego słońca". Premiera płyty odbyła się 21 maja 2021 roku, pod egidą Godz Ov War Productions. Szatę graficzną wykonał Damian Szpiłyk.

Poprzedni album Jaruna, pt. "Sporysz", zarejestrowany został w maju 2017 roku. "Sporysz" to pierwsze dokonanie formacji z wokalistą Mateuszem Kujawą z grupy Strzyga. Dołączył on do Jaruna w 2017 roku, zajmując miejsce po Mephie. Płyta ukazała się 22 grudnia 2017 roku za sprawą Arachnophobia Records.

Poznańska grupa Obsidian Mantra, po trzech latach studyjnego milczenia, powróciła ze swoim drugim albumem, zatytułowanym "Minds Led Astray". Jego premiera miała miejsce 27 listopada 2020 roku. Na "Minds Led Astray" znalazło się dziesięć kompozycji. Sesja rozpoczęła się od nagrania partii perkusyjnych w "Nebula Studio", we wrześniu 2019 roku. Gitary zarejestrowano miesiąc później w "Zed Studio", natomiast ścieżki wokalne powstały w "Decybelia Studio", w maju 2020 roku. Miksy i mastering wykonał Tomasz Zalewski, za projekt okładki odpowiada Viktor Sukhochev.

W czerwcu 2021 roku Okrutnik wypuścił singiel, zatytułowany "La Monaca di Cracovia". Utwór powstał w "Tvvardovvian Barn Studios". Mastering wykonano w "HiGain Studio". Okładkę przygotowała Sandra Kubacka. "La Monaca di Cracovia" to pierwsze dokonanie Okrutnika z nowym wokalistą. Michała Dryjańskiego zastąpił w 2021 roku Marcin Kulik.

Komentarze
Dodaj komentarz »